Komunikat

Użytkowniku, przeglądasz archiwalną wersję strony. Jej zawartość przedstawia stan na 07.03.2023 r.

Aktualna wersja witryny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu znajduje się pod adresem: www.awf.poznan.pl

Badanie losów absolwentów
Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Poniższa ankieta dedykowana jest Absolwentom, którzy ukończyli studia w Poznaniu. Dla osób z ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim, ankieta znajduje się tutaj: link

Zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w badaniu losów zawodowych absolwentów AWF. Chcemy dowiedzieć się czy, i w jakim stopniu, wiedza i umiejętności zdobyte w czasie studiów okazały się dla Was przydatne w rozwoju kariery zawodowej. Opinie i uwagi posłużą do dokonywania zmian w procesie kształcenia i dostosowania go do oczekiwań zmieniającego się rynku pracy – Wasze zdanie będzie mieć wpływ na ofertę dla kolejnych roczników naszej Uczelni.

Badanie jest poufne i zależy nam na Waszym komforcie. Chcemy, żeby ankieta była anonimowa, ale chcielibyśmy również sprawdzać konkretnie Twoje losy na przestrzeni lat, dlatego wprowadziliśmy opcję zakodowania swojej osoby – wyjaśnimy to w pierwszej części ankiety.

Zebrane przez nasz Dział Marketingu i Karier AWF informacje będą analizowane w formie zbiorczej wyłącznie na potrzeby Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
 

WYBIERZ UKOŃCZONY KIERUNEK:

Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych

W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się „Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych”.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
11–500 Giżycko, ul. Moniuszki 24, Tel/fax. (87) 428 58 98, (87) 428 59 71

Terminy:
29 czerwca – 12 lipca 2021 r.
14 lipca – 27 lipca 2021 r.
29 lipca – 11 sierpnia 2021 r.
13 sierpnia – 26 sierpnia 2021 r.
21 września – 4 października 2021 r.
6 października – 19 października 2021 r.

Wszystkie warsztaty kończą się egzaminami na stopień żeglarza jachtowego.

Organizatorem warsztatów jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe). Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Informacje, regulamin warsztatów i druki do pobrania zamieszczone są na stronie internetowej www.msz.org.pl
Szczegółowe informacje pod nr tel. (87) 4285898, 4285971, e-mail: .

Zapraszamy do udziału!!!


Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że zostały ogłoszone wyniki konkursu dla uczelni o przyznanie Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (Erasmus Charter for Higher Education, ECHE) na lata 2021-2027, którego wniosek w imieniu Uczelni został złożony przez Sekcję Współpracy z Zagranicą w maju 2020 r. Z uwagi na trwającą już od roku sytuację epidemiologiczną covid-19 terminy weryfikacji wniosków i ich wyników były trzykrotnie przesuwane. W dniu 1 marca br. Uczelnia została poinformowana na portalu Europa Funding & Tenders Portal  o przyznaniu Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu Karty ECHE (Erasmus Charter for Higher Education) na lata 2021-2027. Karta ECHE jest swoistym znakiem jakości, który uprawnia Uczelnię do ubiegania się o finansowanie projektów edukacyjnych, w tym współpracy z instytucjami z krajów pozaeuropejskich.

Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE) określa ogólne ramy jakości działań, jakie instytucja szkolnictwa wyższego może przeprowadzić w ramach programu Erasmus+. Posiadanie karty ECHE jest warunkiem, jaki muszą spełnić wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego z państw biorących udział w programie, które pragną uczestniczyć w realizowanych w ramach programu projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Karta uprawnia do ubiegania się o fundusze na działania, które uczelnia może realizować w programie Erasmus+ (np. wyjazdy stypendialne studentów i pracowników, udział w projektach edukacyjnych dotyczących kształcenia i szkolenia zawodowego, edukacji szkolnej, edukacji dorosłych,  mobilności osób młodych i osób pracujących z młodzieżą, wspólne studia magisterskie, partnerstwa strategiczne, sojusze na rzecz wiedzy i na rzecz umiejętności sektorowych, Europejskie uniwersytety, budowanie potencjału w szkolnictwie wyższym oraz w dziedzinie młodzieży, działania „Jean Monnet”).

Przyznana Uczelni Karta pozwoli na rozwijanie wszelkich działań, które w prosty sposób mogą przełożyć się na jej umiędzynarodowienie w nadchodzących latach.

eche 2021
karta ECHE 20210305 0001 2
karta ECHE 20210305 0001 3

___________

Pliki do pobrania:

- Karta Erasmusa (ECHE) 
- Erasmus Policy Statement (EPS) w wersji polskojęzycznej
Erasmus Policy Statement (EPS) w wersji anglojęzycznej
Zapraszamy na szkolenie z zakresu obsługi pakietu Microsoft Teams. Szkolenie odbywać się będzie w dwóch turach w Poznaniu i Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.

Prosimy wybrać odpowiedni formularz z listy poniżej i wypełnić zawarte w nim pola. 

» Szkolenie w części poznańskiej - prosimy o wybranie jednego terminu:
- I termin - 28 września, godzina 9.00-13.00 — [link]
- II termin - 29 września, godzina 9.00-13.00 — [link]

» Szkolenie w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej, godziny szkolenia 9.00-13.00 — [link]
Przepraszamy, limit miejsc został osiągnięty. Prosimy o kontakt z Sekcją IT.
Przepraszamy, limit miejsc został osiągnięty. Prosimy o kontakt z Sekcją IT.

Zasady korzystania z domków Ośrodka Dydaktyczno-Socjalnego w Ustroniu Morskim


zarządzanie noclegami - roomadmin.pl
projekt eu goliwas logo


Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014 – 2020
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Nazwa Projektu: „Rehabilitacja dla Ciebie - terapia, edukacja, działanie!!!”

Okres Realizacji Projektu: 01-10-2018 do 30-09-2021

Podmioty realizujące projekt:

Centrum Medyczne ENEL-MED. S.A.
Fundacja Medycyna i Sztuka
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Koordynator projektu po stronie AWF Poznań: dr Magdalena Goliwąs Z Zakładu Rehabilitacji Narządu Ruchu

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU


Fot. Grzegorz Czajka.
Materiały są własnością Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Rozpowszechnianie ich bez zgody jest zabronione.
ZINTEGROWANA STRATEGIA ROZWOJU AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO IM. EUGENIUSZA PIASECKIEGO W POZNANIU to projekt, który działa dwutorowo, bowiem z jednej strony zakłada tworzenie i dostosowywanie kierunków kształcenia do wymogów rynku pracy i oczekiwań studentów oraz rozwój ich praktycznych umiejętności i zdobywanie doświadczenia zawodowego, a z drugiej inwestowanie w rozwój kadry dydaktycznej poprzez nieustanne podnoszenie i doskonalenie ich kompetencji wykorzystywanych w ramach prowadzonych zajęć. Wszystkie ww. działania wpisują się w długotrwałą strategię wsparcia rozwoju Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

CELEM GŁÓWNYM projektu jest wzbogacenie, rozszerzenie oraz poprawa dostępności i jakości oferty edukacyjnej Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu i dostosowanie jej do wymogów rynku pracy, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki. Cel ten zostanie zrealizowany w okresie 01.05.2019-30.11.2021, w wyniku:

1. podniesienia kompetencji kadry dydaktycznej uczelni w zakresie umiejętności: dydaktycznych, informatycznych, prowadzenia dydaktyki w j. obcym, prezentacyjnych,

2.poprawy jakości, dostępności i skuteczności programów kształcenia, dostosowanych do potrzeb społeczno-gospodarczych na poziomie krajowym i regionalnym, ukierunkowanych na wyposażenie studentów w praktyczne umiejętności poprzez przeprowadzenie pełnego cyklu kształcenia dla kierunku Dietetyka (II st.) na studiach stacjonarnych

3. poprawy jakości programów kształcenia na AWF dzięki włączeniu wykładowcy z zagranicy w prowadzenie zajęć na ww. kierunku,

4. wdrożenia wysokiej jakości programu stażowego dla studentów AWF, który pozwoli im zdobyć i rozwinąć kompetencje spójne z efektami kształcenia na ww. kierunku studiów.

Wartość projektu
1 867 665,54 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 622 751,06 PLN.
termo awf
Projekt: „Termomodernizacja budynku głównego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39” w ramach:
Poddziałania 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej;
Działanie 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach;
Oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki;
Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020
Europejskiego Funduszu Spójności

A. Zakres rzeczowy projektu:
1. Termomodernizacja zewnętrznych przegród budynku (całe powierzchnie ścian zewnętrznych, podniebia nawisu piętra, stropodachu) – poprzez:
a. docieplenie przegród masywnych połączone z wymianą wskazanych warstw istniejących (wraz z odtworzeniem pierwotnej kolorystyki i faktur) oraz
b. wymianę przegród przeziernych (okna, drzwi zewnętrzne, przeszklone fasady profilowe, świetliki) – z zachowaniem pierwotnych podziałów, kolorystyki i faktury materiałowej,
2. Roboty instalacyjne w branżach: wentylacji, instalacji elektrycznych silnoprądowych i słaboprądowych – ściśle związane z zakresem robót ogólnobudowlanych termomodernizacji zewnętrznych przegród budynku (nawiewniki montowane w profilach nowej ślusarki otworowej, siłowniki sterujące otwieraniem i zamykaniem wskazanych kwater okiennych, fasadowych i świetlików, napęd i sterowanie drzwi suwanych w wejściu głównym do budynku, sterowanie tymi elementami w ramach ochrony przeciwpożarowej budynku),
3. Wykonanie nowego logo AWF na elewacji wschodniej,
4. Roboty naprawczo-odtworzeniowe podestów okalających budynek, zespolonych ze ścianami zewnętrznymi cokołowymi,
5. Wykonanie zewnętrznej czerpni powietrza w formie modernistycznej rzeźby wraz z podpodestowym kanałem wprowadzonym do budynku od strony zachodniej.

B. Cele projektu i planowane efekty:
1. Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych.
2. Spadek emisji gazów cieplarnianych.
3. Oszczędność energii cieplnej.

C. Wartość projektu
17.636.534,64 PLN w tym wkład Funduszy Europejskich – 10.257.287,74 PLN.

D. Informacja
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu informuje, że funkcjonuje mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych tj. opracowane i udostępnione przez Instytucję Zarządzającą narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.
W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy: skorzystać z formularza lub wysłać wiadomość na adres e-mail:.

Jak będzie wyglądać Twoja droga do Legii Akademickiej?:


www baner legia akademicka 2019 1152x648px 01
Jeżeli posiadasz obywatelstwo polskie, jesteś studentem Uczelni Wyższej i przeszedłeś kwalifikację wojskową (lub wyrażasz gotowość, aby odbyć kwalifikację wojskową) to:


* Wypełnij formularz o przyjęcie na zajęcia teoretyczne programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej: link
* Weź udział w zajęciach
* Zdaj egzamin z części teoretycznej
* Złóż za pośrednictwem Uczelni wniosek o powołanie na ćwiczenia wojskowe
* Odbierz w Uczelni zaświadczenie o ukończeniu części teoretycznej oraz kartę powołania na ćwiczenia wojskowe
* Staw się do jednostki wojskowej na szkolenie w ramach modułu podoficerskiego i zostań podoficerem rezerwy


Szczegóły projektu:


Część teoretyczna - moduł szkolenia podstawowego (szeregowy rezerwy) to 30 h zajęć realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019. Zajęcia teoretyczne będą odbywać się w salach dydaktycznych Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 w grupach 25-30 osobowych od poniedziałku do piątku w godz. 15-18 (raz w tygodniu), w terminie 4 marca – 10 maja 2019 roku i zakończą się egzaminem pisemnym.

Część praktyczna (21 dni – szkolenie szeregowych rezerwy i 42 dni – szkolenie podoficerów rezerwy) będzie realizowana w wytypowanych ośrodkach szkoleniowych SZ RP w okresie letnim. Moduł szkolenia podstawowego potrwa 21 dni i zakończy się egzaminem i złożeniem przysięgi. Moduł szkolenia podoficerskiego potrwa 21 dni zakończy się egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

www baner legia akademicka 2019 1152x648px 01 

Zapisy poprzez formularz rejestracyjny potrwają do 28 lutego (termin nieprzekraczalny).
Link do formularza https://goo.gl/forms/TtHantFfuq3tQNhn2

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na pierwsze zajęcia w grupach należy dostarczyć uzupełniony wniosek zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:
http://www.wojsko-polskie.pl/f/pages/atts/2019/1/1._Wniosek_o_przystapienie_do_programu_LA___.pdf
z własnoręcznym podpisem oraz zaświadczenie o statusie studenta, wydane przez właściwy organ Uczelni – również na pierwsze zajęcia.

W razie jakichkolwiek pytań dot. składania wniosków lub programu Legia Akademicka Zakład Sportów i Edukacji Obronnej, od poniedziałku do piątku w godz. 12 -15 prowadzi dyżury dla kandydatów. Wszelkie informacje uzyskasz w pokoju 319 w Budynku Dydaktycznym AWF - dyżury odbywają się do 28 lutego br., a także pod adresem: lub pod numerem telefonu 606 345 215.


Zajrzyj również tutaj:
www.facebook.com/LegiaAkademickaMON
www.legiaakademicka.wp.mil.pl

Archiwum uczelniane czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00.
Wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym:

 Druki i pisma:

Poniżej znajduje się lista z programami zajęć prowadzonymi przez Zakład Historii i Organizacji Kultury Fizycznej:

W celu zamówienia wizytówek należy:

1. Wypełnić odpowiednie pola w załączonym dokumencie [doc].

2. Uzupełniony dokument wysłać na adres: . Następnie pracownik Działu Marketingu i Karier przygotuje projekt graficzny gotowy do druku i oszacuje koszty.

3. Odebrać wiadomość e-mail z przygotowanym projektem, zatwierdzić merytorycznie projekt, oraz koszty mailowo: lub telefonicznie: (61) 835 52 92.

4. Złożyć zapotrzebowanie w celu sfinansowania zlecenia.

5. Poinformować pracownika Działu Marketingu i Karier ( lub tel. (61) 835 52 92) o akceptacji zapotrzebowania w systemie.

6. Zlecenie zostaje przekazane do drukarni. Gdy wydruki będą gotowe, pracownik Działu Marketingu i Karier poinformuje zamawiającego o możliwosci odbioru zamówienia.