KURS "Kwalifikowana Pierwsza Pomoc" Dla kogo?:
- członków jednostek ratownictwa zawodowego (PSP, wojsko, policja itp.),
- członków jednostek ratownictwa ochotniczego (WOPR, OSP, GOPR itp.). Do szkolenia KPP mogą przystąpić osoby, które w dniu podejścia do egzaminu państwowego są osobami pełnoletnimi oraz są członkami jednostek przynależnych do Krajowego Systemu Ratownictwa (np. WOPR, OSP, TOPR itp.) Cel szkolenia:
Przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, ze szczególnym naciskiem na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej. Forma zajęć:
Szkolenie prowadzone jest zgodnie z programem określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19.03.2007 r. w sprawie KPP. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy [pdf] Szkolenie dzieli się na 2 części:
- teoretyczną - zajęcia mają formę wykładów oraz analizy przypadków,
- praktyczną - zajęcia nastawione są na ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego pod okiem instruktorów. Kurs kończy się egzaminem z zakresu wiedzy i umiejętności objętych programem kursu. Egzamin składa się z dwóch części: egzaminu teoretycznego i praktycznego. Każda część egzaminu oceniana jest oddzielnie. Absolwenci kursu otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskania tytułu ratownika.
ważność zaświadczenia: 3 lata W cenę szkolenia wliczone są: zajęcia z instruktorami, materiały dydaktyczne, opłata egzaminacyjna. Wymagane dokumenty do pobrania:
https://www.awf.poznan.pl/pl/cdkis-dokumenty/cdkis-dokumenty-k
1.) Formularz zgłoszeniowy na Kurs/Szkolenie,
2.) Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie Akademii Wychowania Fizycznego wystawione przez lekarza medycyny pracy lub lekarza posiadającego uprawnienia do przeprowadzania badań profilaktycznych (przyjmowane jest również kserokopia aktualnych sportowych okresowych badań lekarskich potwierdzona za zgodność z oryginałem),
3.) Dodatkowe oświadczenie do Formularza Zgłoszeniowego,
4.) Poświadczenie przynależności do Krajowego Systemu Ratownictwa (np. certyfikat WORP) |