Kurs Instruktora Sportu - JUDO
Opis kierunku | Na mocy Porozumienia Akademii Wychowania Fizycznego w sprawie systemu kwalifikacji w szkoleniu sportowym z dnia 5 lica 2013 roku Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia AWF Poznań zaprasza na kursy na tytuł instruktora sportu. Kurs odrębny dla danej dyscypliny Kierunkowej, dotyczy metodyki zajęć, nauczania techniki i treningu danej dyscypliny, obejmuje zarys historii oraz naukę przepisów i sędziowania w danej dyscyplinie kierunkowej. Informacja: Część ogólna (teoretyczna) Kursu jest wspólna programowo dla każdej specjalizacji sportowej. Kursanci, którzy ukończyli studia na AWF na kierunku Sport lub Wychowanie Fizyczne, obejmujące w ich programie specjalizację instruktora Sportu lub posiadający tytuł instruktora Sportu jak również Ci którzy posiadają zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej kursu (podstaw teoretycznych) są zwolnieni z części ogólnej. Wymogi dla kandydatów na Instruktor Sportu AWF to: pełnoletniość, wykształcenie średnie, pisemne oświadczenie o niekaralności, przedstawione wraz z dokumentacją kursową, Po zakończeniu kursu Kursanci otrzymują: legitymację Instruktora Sportu AWF.
Termin rozpoczęcia: Czas trwania: Kryteria egzaminacyjne (wymagania końcowe):
Świadectwo ukończenia:
Cel kursu: Celem kursu jest przygotowanie instruktora do samodzielnego prowadzenia zajęć nauczania i doskonalenia walki judo dzieci, młodzieży i osób dorosłych poprzez: b) samodzielnego prowadzenia treningu sportowego i rekreacyjnego w judo z dziećmi i młodzieżą a także podstawowych technik samoobrony; c) zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie organizacji turniejów judo oraz wiedzy i umiejętności wykorzystywanych w trakcie prowadzenia walk sędziowanych podczas treningu.
Kwalifikacje: Warunki kwalifikacyjne: Warunkiem zakwalifikowania na specjalizację instruktorską z judo jest: a. Pełnoletniość, wykształcenie średnie, oświadczenie o niekaralności: b. Spełnienie innych wymogów określonych w Zarządzeniu Organizatora (zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych, wykazanie się odpowiednim poziomem umiejętności technicznych w judo itd.). |
Program | Ogólna liczba godzin programowych: 1. Zajęcia teoretyczne /wykłady/ - 30 godz. 2. Zajęcia praktyczne /ćwiczenia, warsztaty/ - 60 godz. 3. Praktyki – 30 godz. Zagadnienia ogólne (wprowadzające) 2 godz. Struktura i organizacja dyscypliny 2 godz. Technika trzymań, duszeń oraz dźwigni w judo 2 godz. Technika rzutów w judo 6 godz. a) Teoretyczne podstawy techniki trzymań i rzutów w judo b) Technika najefektywniejszych akcji w parterze/ ne waza/ - trzymań - dźwigni - duszeń c) Technika wszystkich rzutów stosowanych w judo ze szczególnym akcentem na rzuty najbardziej skuteczne d) Kombinacje akcji technicznych (taktyka): - rzut- rzut - rzut- kontratak - rzut- kontynuacja walki w parterze e) Podstawowe techniki samoobrony Metodyka uczenia się i nauczania judo 4 godz. Uczenie się i nauczanie podstawowych umiejętności walki judo oraz głównych technik stosowanych w tej dyscyplinie sportu 4 godz. Trening sportowy w judo 6 godz. Zagadnienia uzupełniające 4 godz.
Pedagogizacja 30 godz. |
Kadra | Józef Rainczuk, Trener Klasy II |
Cennik | 1200 zł (opłata jednorazowa lub w dwóch równych ratach, I rata płatna przed rozpoczęciem zajęć, II rata płatna do końca trwania kursu) (+ 500 zł - opłata za cz. ogólną w przypadku osób, które nie zaliczyly tej części, z cz. ogólnej zwolnieni są absolwenci kierunku WF i SPORT). |
Kontakt | http://www.awf.poznan.pl/pl/cdkis-kontakt tel. 61 8 35 50 94/92 |