Komunikat

Użytkowniku, przeglądasz archiwalną wersję strony. Jej zawartość przedstawia stan na 07.03.2023 r.

Aktualna wersja witryny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu znajduje się pod adresem: www.awf.poznan.pl

Zakład Antropologii i Biometrii

Stanowisko: 
profesor AWF
Adres:
Budynek Główny, wejście "A" pok. 312
ul. Królowej Jadwigi 27/39
Poznań
61-871
E-mail:
Telefon:
(61) 835 52 30

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:
W 1996 r. ukończyła studia wyższe w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, na Wydziale Wychowanie Fizyczne. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Katedrze Antropologii i Biometrii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu początkowo na stanowisku starszego referenta technicznego, od 2003 r. pracownika naukowo-technicznego, a od listopada 2005 r. jako adiunkt w grupie nauczycieli akademickich. W 2003 roku uzyskała stopień doktora nauk o kulturze fizycznej.

Aktualnie jest członkiem Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki, Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej oraz Stowarzyszenia Absolwentów AWF w Poznaniu. Aktywnie uczestniczy w pracach organizacyjnych Polskiego Towarzystwa Antropologicznego – sekretarz poznańskiego Oddziału PTA (2008-2010, 2010-2014).

W 2001 r. i w 2003 r. otrzymała Indywidualną Nagrodą III0 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu za osiągnięcia w pracy zawodowej; w 2010 r. uzyskała wyróżnienie za prezentację pracy pt.: „Poczucie jakości życia u kobiet o zwiększonej i obniżonej aktywności fizycznej” w trakcie VII Międzynarodowych Dni Fizjoterapii odbywających się we Wrocławiu (wsp. z U. Czerniak); w 2012 r. otrzymała wyróżnienie - Srebrny Medal im. Jędrzeja Śniadeckiego AWF w Poznaniu za cykl prac monotematycznych pt.: „Nadwaga i otyłość w różnych okresach rozwoju ontogenetycznego”.

Główne zainteresowania badawcze to: 1) Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju biologicznego dziecka, 2) Charakterystyka budowy somatycznej i składu tkankowego dzieci, młodzieży i osób dorosłych z uwzględnieniem stylu życia, w tym aktywności fizycznej, 3) Wybrane elementy stylu życia poznańskiej elity społecznej w aspekcie czynników społeczno-ekonomicznych.

Publikacje