Turystyka i Rekreacja
Celem studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja jest wykształcenie i przygotowanie absolwentów do pracy w dynamicznie zmieniającym się i coraz bardziej zróżnicowanym sektorze turystyki i rekreacji.
Studenci Turystyki i Rekreacji zdobędą wszechstronną wiedzę humanistyczną, przyrodniczą, ekonomiczną i prawną, a interdyscyplinarny charakter studiów da im możliwość poszerzenia horyzontów oraz elastycznego i twórczego działania w sferze zawodowej.
Studia I stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i trwają 3 lata:
Oferowane są cztery specjalności*:
- Rekreacja
Program nauczania dla specjalności Rekreacja przygotowuje przyszłego absolwenta do programowania i prowadzenia zajęć rekreacyjnych, zarówno w ramach rekreacji fizycznej, jak i socjokulturowych jej form, dla osób w różnym wieku, o różnych potrzebach i możliwościach. Szczególnie istotne jest przygotowanie przyszłych absolwentów do prowadzenia prozdrowotnych zajęć ruchowych dla osób dorosłych i starszych. Po ukończeniu specjalności absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w centrach rekreacyjnych, ośrodkach wypoczynku wczasowego, hotelach, domach kultury, domach seniora, a także podjąć się samodzielnej działalności w ramach świadczenia usług rekreacyjnych.
- Menedżer hotelarstwa i gastronomii – NOWOŚĆ!
Studenci mają możliwość pozyskania wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania zakładem hotelarskim i gastronomicznym oraz nabycia umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania, organizowania pracy i promocji obiektów hotelarskich i gastronomicznych. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do pracy na stanowiskach menedżerskich, w mikro, małych oraz średnich obiektach świadczących usługi hotelarskie i gastronomiczne.
- Turystyka przygodowa – NOWOŚĆ!
Absolwenci specjalności będą mogli wykorzystać: pracując w biurze turystyki przygodowej, prowadząc własne biuro turystyki aktywnej/przygodowej, przy opracowywaniu, przygotowywaniu, organizacji i prowadzeniu wybranych imprez turystyki aktywnej i przygodowej, przygotowując imprezy w różnych dyscyplinach turystyki przygodowej, pracując w stowarzyszeniach, samorządach, firmach eventowych, zarządzając projektami outdoorowymi.
Specjalność daje możliwość uzyskania kwalifikacji przodownika turystki PTTK lub instruktora w wybranej specjalności.
- Turystyka sportowa – NOWOŚĆ!
Absolwent specjalności może znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, firmach eventowych czy centrach sportowo-rekreacyjnych specjalizujących się w turystyce sportowej lub samodzielnie projektować, organizować i prowadzić wyjazdy turystyczne na wydarzenia sportowe oraz do destynacji turystycznych słynących z atrakcji sportowych. Absolwent rozumie też potencjał turystyczny atrakcji sportowych pracując w muzeach sportu czy zarządzając wielofunkcyjnymi stadionami sportowymi lub innego rodzaju obiektami sportowo-rekreacyjnymi.
Informator o specjalnościach: Pobierz
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent tego kierunku może pracować w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelach, pensjonatach i obiektach turystyczno-noclegowych, a także w kadrze zarządzającej, administracji rządowej i samorządowej.
Uchwała Senatu nr 54/2021 z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie określenia warunków i trybu rekrutacji na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na rok akademicki 2022/2023