Fizjoterapia
Na kierunku Fizjoterapia studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu i o kulturze fizycznej (m.in. biologii medycznej, biochemii, kinezjologii), społecznych (psychologii, pedagogiki, etyki) oraz umiejętności praktycznego zastosowania metod kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i fizjoterapii klinicznej.
Jeśli:
- czujesz potrzebę pomagania ludziom
- łatwo nawiązujesz kontakty
- jesteś osobą odpowiedzialną, wrażliwą
- umiesz okazać życzliwość, cierpliwość i delikatność
- jesteś odporny emocjonalnie
To kierunek dla Ciebie!
Nauka na tym kierunku obejmuje praktyczne zajęcia m.in. w ośrodkach medycyny sportowej, poradniach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach, ośrodkach dla seniorów i szpitalach. Dzięki zdobywanym grantom i nowoczesnemu sprzętowi studenci poznają najnowsze techniki poprawy stanu zdrowia pacjentów.
Od 2017/2018 roku studia na kierunku Fizjoterapia są studiami jednolitymi magisterskimi. |
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Jednolite studia magisterskie trwają 5 lat w trybie stacjonarnym – po ich ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra w zakresie fizjoterapii, bez prawa do wykonywania zawodu.
Ukończenie studiów upoważnia absolwenta do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), po zdaniu którego uzyskuje prawo wykonywania zawodu.
Uchwała Senatu nr 54/2021 z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie określenia warunków i trybu rekrutacji na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na rok akademicki 2022/2023>