AWF na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania, jakim jest festiwal, w naszej Uczelni obędzie się dokładnie 9 kwietni br. Rozpocznie je wykład połączony z warsztatem dotyczący wykorzystania codziennych czynności jako metody spalania kalorii. Kwadrans później zainteresowane osoby w trakcie warsztatu „Modelowa Sylwetka” poznają najważniejsze metody oceny ciała ludzkiego. Równolegle fani sportu zagłębią się w jego diagnostyczny aspekt – bio-monitoring – będący nieodłączną częścią codziennej pracy profesjonalnych klubów piłkarskich, sekcji sportowych czy związków różnych dyscyplin.
Przybyli tego dnia do naszej Uczelni będą mogli wziąć także udział w zabawie terenowej „Świat w Poznaniu”, w której zwiedzając kampus, wykonując zadania i rozwiązując zagadki, zdobędą wiedzę o Poznaniu i świecie, poznają najsłynniejszych polskich podróżników, a może także odkryją podróżnika w samym sobie. Temat zabaw, nie tylko terenowych, będzie poruszany podczas kolejnego warsztatu połączonego z dyskusją „Bawić się czy nie bawić, oto jest pytanie?”. Podczas festiwalu przybliżona zostanie także tematyka tenisa stołowego w wykładzie przedstawiającym podobieństwa i różnice w porównaniu do popularnego ping ponga. Amatorzy aktywnego spędzania czasu dowiedzą się również, jakie są najlepsze techniki rozciągania mięśni po wysiłku fizycznym.
Równolegle, o godz. 10, rozpocznie się blok zajęć związanych z tańcem. „Czynniki terapeutyczne w terapii tańcem”, „Ja w ciele – wprowadzenie do choreoterapii”, „Kalejdoskop tańca”, „Warsztat tańca współczesnego” oraz „Tropami surrealizmu” to propozycje dla artystycznych dusz.
Zachęcamy do zapoznania się z programem naszej Uczelni oraz do rejestrowania się na wybrane zajęcia na stronie Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Niektóre warsztaty objęte są ograniczeniem wiekowym – prosimy zwrócić na to uwagę przy zapisach.
Program AWF Poznań pobierz