xxv pfnisz 2022Do środy, 23 lutego można zgłosić chęć udziału w Festiwalu z proponowanymi aktywnościami. Tegoroczna, XXV edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Wydarzenia w AWF odbędą się 1 czerwca br. Przypominamy, że – zgodnie z zapisami regulaminów wewnętrznych Uczelni – uczestnictwo w Festiwalu brane jest pod uwagę przy ocenie okresowej pracowników.

W tym roku nasza Uczelnia przyjmuje formułę zajęć stacjonarnych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Biorąc pod uwagę wyjątkową datę wydarzenia, jaką jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, dobrą infrastrukturę dydaktyczno-sportową, potencjał naszej Uczelni, dużą liczbę publikacji dotyczących aktywności oraz zdrowia dzieci i młodzieży, proponujemy, aby zajęcia były skierowane do:
– dzieci i młodzieży (np. gimnastyka, sporty i gry zespołowe, taniec, pilates, joga, zajęcia w kuchni, zwiedzanie laboratoriów, udział w badaniach, itp.)
– do rodziców i nauczycieli (profilaktyka zdrowotna dzieci i młodzieży, porady czy warsztaty dietetyczne, propozycje ciekawych ćwiczeń lub zajęć dla uczniów, pomysły na spędzenie czasu wolnego i rekreację itp.).
Jedną z opcji mogłoby być zorganizowanie szeregu zajęć na świeżym powietrzu, głównie na naszym boisku i na bieżni (z uwzględnieniem możliwości przeniesienia zadań do wewnątrz w razie deszczu. Prosimy jednak o podejście do tematu z różnych, własnych, perspektyw.

W celu podjęcia starań o pozyskanie dotacji przez UAM na pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie zajęć festiwalowych, prosimy o przesłanie zgłoszeń do 23 lutego br.
Zaproszenie kierujemy również do doktorantów, studentów aktywnie działających w kołach naukowych oraz absolwentów Akademii.

Zgłoszenia mailowe wraz z uzupełnionym załącznikiem prosimy przesłać na adres: do 23 lutego br.

Zgłoszenie

xxv pfnisz 2022