Pracownicy
prof. AWF dr hab. Marek Sokołowski
Kierownik Zakładu Sportów i Edukacji Obronnej.
Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w poznaniu; w latach 2012-2016 Prodziekan ds. Studenckich i Sportu.
Podpułkownik Wojska Polskiego, były kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu.
W 2003 roku odbył kilkumiesięczny staż naukowy w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, biorąc czynny udział w wykładach i ćwiczeniach z Teorii i metodyki sportów walki (wówczas unikalnych nie tylko w skali kraju), a także w cyklicznych seminariach magisterskich i doktoranckich – pod kierunkiem prof. dr hab. Romana Macieja Kaliny, Kierownika Zakładu Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów oraz Prorektora AWF ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.
Profesor Marek Sokołowski prowadził wykłady z przedmiotu Metodyka wychowania fizycznego w Wojskowej Akademii Wojsk Lądowych w Republice Czeskiej. Był również kierownikiem międzyuczelnianego projektu badawczego w ramach grantu ”Motoryczne i somatyczne kryteria selekcji żołnierzy wojsk lądowych”. Wyniki i wnioski z tych badań dotyczą rozwiązań w zakresie rozwijania możliwości morfofunkcjonalnych człowieka.
Były zastępca Redaktora Naczelnego czasopisma „Studia Periegetica” – Zeszytów Naukowych Wielkopolskiej Szkoły Turystyki i Zarządzania.
Kierował sekcją sportową hokeja na trawie w Wojskowym Klubie Sportowym „Grunwald” w Poznaniu.
Największe sukcesy sportowe Klubu to:
· III drużyna Europy w hokeju halowym – Kolonia (Niemcy 1994),
· III drużyna Klubowego Pucharu Europy – Reding (Wielka Brytania 1997),
· Reprezentacja Wojska Polskiego w Mistrzostwach Świata Armii CISM – Poznań (brązowy medal; 1996).
Autor i współautor ponad 160 prac naukowo-dydaktycznych, w tym 3 książek:
· Sprawność fizyczna hokeisty na trawie i jej pomiar (2002),
· Aksjologiczne i funkcjonalne aspekty kultury fizycznej w wojsku (2004) –wraz z Marianem Marcinkowskim,
· Elementy promocji zdrowia rodziny w turystyce i rekreacji – podstawy teorii (2010) – wraz z Alicją Kaiser.
· Morfofunkcjonalne i zdrowotne charakterystyki kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie oficerów i podoficerów wojsk lądowych. (2014).
Redaktor naukowy 1 podręcznika, 9 monografii i 6 prac zwartych o zasięgu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.
Organizator 10 Międzynarodowej Konferencji „Biospołeczne skutki służby wojskowej jako podstawa doskonalenia przyszłych programów wychowania fizycznego i sportu”.
Autor programu nauczania, przewodniczący zespołu nowej specjalności: wychowanie fizyczne w służbach mundurowych.
Od 2008 roku Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.
Od 2011 roku recenzent przy Komisji Konkursowej w Urzędzie Miasta Poznania ds. opiniowania zadań publicznych w obszarach: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz Turystyka i krajoznawstwo.
Międzynarodowa Federacja UNIFIGHT na lata 2013-2020 powołała prof. Marka Sokołowskiego na członka Zespołu Doradców Naukowych.
mgr Krzysztof Skibicki
Kontakt: krzyszt
Wykształcenie:
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (magister wychowania fizycznego – trener Lekkiej atletyki)
Uprawiane dyscypliny : slackline, wrotkarstwo, wspinaczka, nurkowanie, bieganie, fitness siłowy
Zainteresowania dydaktyczne: przygotowanie programów szkoleniowych z LA, slackline, trickboard, wrotkarstwo
Prowadzone sekcje na Uczelni: sekcja slackline
mgr Adam Prokopczyk
Kontakt:
Wykształcenie:
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (magister wychowania fizycznego - specjalizacja trenerska oraz wychowanie fizyczne w grupach dyspozycyjnych)
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister Bezpieczeństwa Narodowego - specjalizacja zarządzanie kryzysowe oraz bezpieczeństwo i porządek publiczny)
Posiadane uprawnienia: