04.04 dzieciBezpłatne zajęcia ruchowe dla dzieci, które w wyniku napaści Rosji na Ukrainę, zmuszone były uciekać ze swoich domów i przybyły do naszego miasta, z Trenerem Osiedlowym AWF od blisko miesiąca organizuje Fundacja na rzecz AWF Poznań we współpracy z miastem Poznań. Treningi odbywać się będą również w kwietniu.

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku, w g. 14-16, na boisku i sali Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu, zlokalizowanej przy hotelu Ikar. Prowadzone są przez doświadczonego trenera osiedlowego wraz asystentem-studentem AWF, znającym język ukraiński.

Dzieci na te zajęcia przyjeżdżają z całego Poznania. Biorą w nich udział nie tylko nasi sąsiedzi z Ukrainy, ale również Polacy – mówi Szymon Rakowski z Fundacji na rzecz AWF Poznań. W każdych zajęciach udział bierze od kilkunastu do kilkudziesięciu dzieci. – Nasz cel to odciągnąć dzieciaki od bolesnych, traumatycznych wspomnień, dać możliwość integracji i wspólnej zabawy wśród rówieśników – mówił przed rozpoczęciem projektu Szymon Rakowski.

Bieżący harmonogram zajęć publikowany jest na Facebooku: [link] oraz na stronie internetowej: [link].