dziekan czerniakAbsolwentka dwóch kierunków: Wychowanie Fizyczne i Rehabilitacja Ruchowa AWF w Poznaniu. Pracę zawodową na macierzystej Uczelni rozpoczęła w 1994 r. w Katedrze Antropologii i Biometrii. Członek Senatu AWF Poznań. W latach 2016-2020 Prodziekan ds. studiów na Wydziale Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji, a następnie na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. W swojej pracy naukowej zaangażowała się głównie w badania czynników determinujących aktywność fizyczną kobiet po leczeniu onkologicznym z powodu raka piersi.