znaki rp strona www

Minister Edukacji i Nauki udzielił Uczelni dotacji na dofinansowanie inwestycji pod nazwą: „Przebudowa DS w Gorzowie Wielkopolskim”.

Umowa dotacyjna Nr 2058.

Stan istniejący domu studenckiego:
Budynek domu studenckiego wolnostojący, trzykondygnacyjny w całości podpiwniczony z poddaszem. Budynek zrealizowany w technologii tradycyjnej. Segmenty mieszkalne składają się z czterech pokoi i wspólnego węzła sanitarnego lub trzech pokoi i wspólnego węzła sanitarnego. Obiekt posiada 143 miejsca noclegowe.

Cele projektu:
W ramach udzielonej dotacji Uczelnia zobowiązuje się do osiągniecia następujących celów:
- wykonanie dokumentacji,
- przebudowa segmentów mieszkalnych i węzłów sanitarnych na parterze budynku,
- wydzielenie w segmentach dodatkowego węzła sanitarnego.

Zadania realizowane w ramach projektu:
Przebudowa obejmuje prace budowlane, elektryczne i wodno-kanalizacyjne oraz usprawnienie instalacji wentylacji i wykonanie instalacji klimatyzacji. Nowa organizacja przestrzeni zwiększy bezpieczeństwo studentów, pracowników i innych osób zakwaterowanych w domu studenckim.

Grupy docelowe projektu:
Projekt skierowany jest do studentów i pracowników Uczelni, oraz osób zakwaterowanych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Efekty realizacji projektu:
Określony powyżej zakres pozwoli dostosować obiekt do zapewnienia bezpiecznych warunków zakwaterowania osób w dobie pandemii.