IG 1089x1080 turystykaDla kogo jest kierunek Turystyka i Rekreacja? Co nas wyróżnia na tle innych Uczelni, które kształcą w tym kierunku? Gdzie znajdują zatrudnienie nasi absolwenci? – zapraszamy do rozmowy z prof. AWF dr hab. Beatą Plutą, kierownikiem Katedry Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej, w ramach cyklu „Studiuj aktywnie na przyszłość”.
– Zajęcia na kierunku Turystyka i Rekreacja, szczególnie na studiach pierwszego stopnia, to przede wszystkim zajęcia o charakterze praktycznym. Wykorzystujemy infrastrukturę naszej Uczelni proponując studentom całą gamę różnorodnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, ale także zajęć teoretycznych, ponieważ studenci TiR wyposażeni są w wiedzę humanistyczną, przyrodniczą, ekonomiczną oraz wiedzę prawną, czyli to interdyscyplinarne podejście do kształcenia na kierunku TiR daje im realne szanse na odnalezienie się na rynku pracy – podkreśla nasza rozmówczyni.

Co czeka Cię podczas studiów? Wyjazdy na obozy sportowo-rekreacyjne np. w Ośrodku AWF w Chycinie, obozy narciarsko-snowboardowe w Austrii, krajoznawcze wyjazdy po Polsce, poznawanie regionalnych specjałów podczas warsztatów kulinarnych, wyjazdy z pilotażu wycieczek, spotkania z praktykami i menedżerami w znanych obiektach hotelarskich, biurach podróży, klubach fitness i instytucjach kultury.

Studia na TIR to szerokie spojrzenie na wielokulturowy świat i poznanie języków obcych, kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Przez cały okres studiów masz okazję nauczyć się aż 3 języków obcych, tj. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego lub włoskiego. Podczas zajęć studenci mają możliwość poznania programów rezerwacyjnych używanych w hotelach, biurach podróży, obiektach sportowych i rekreacyjnych oraz programów do zarzadzania małą i średnią firmą w branży turystycznej i rekreacyjnej, a także globalnego systemu informacji i dystrybucji usług turystycznych.

U nas zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności pożądane na rynku pracy m.in. jak organizować eventy sportowe, jak zostać efektywnym pilotem wycieczek turystycznych lub animatorem rekreacji i czasu wolnego. Dowiesz się jak funkcjonują przedsiębiorstwa turystycznie i jak nimi zarządzać. Jak tworzyć ciekawe oferty rekreacyjne czy też założyć własną działalność gospodarczą.

Studia pierwszego stopnia prowadzone są w trybie stacjonarnym i trwają 3 lata. Oferowane są cztery specjalności: Rekreacja, Menedżer hotelarstwa i gastronomii, Turystyka przygodowa oraz Turystyka sportowa.
Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji dostępne są na stronie: [link]
Zarejestruj się już dziś!

Przypominamy, że rekrutacja na pierwszy stopień trwa do 10 lipca br.! Zachęcamy do zapoznania się z zasadami naboru w AWF Poznań i aplikowania na wybrane kierunki.
Link do wszystkich kierunków w AWF: [link]