IG 1089x1080 glowny kopiaDlaczego warto wybrać AWF Poznań? Dla kogo jest kierunek Taniec w Kulturze Fizycznej? Czy jakiś styl tańca dominuje wśród kandydatów? Zapraszamy na cykl rozmów „Studiuj aktywnie na przyszłość” z wykładowcami, które przybliżą kierunki realizowane w naszej Akademii. Zaczynamy od tańca i dr Pauliny Wycichowskiej, kierownik Zakładu Tańca.

Kierunek skierowany jest do osób na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących tancerzy, do osób z dużym doświadczeniem. Studia oferują trzy tysiące godzin zajęć, precyzyjnie dobranych do profilu specjalności. Na I stopniu studiów na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej dostępne są dwie specjalności: Nauczyciel tańca i choreograf oraz Instruktor tańca terapeutycznego.

Osoby, których pasjonuje tworzenie tańca i uczenie go innych, powinny wybrać specjalność Nauczyciel tańca i choreograf. Dzięki praktycznemu profilowi studiów absolwenci będą także przygotowani do pracy o charakterze performatywnym – łącząc wysoką sprawność fizyczną, umiejętności taneczne i twórczą postawę.
Podczas zajęć studenci rozwiną świadomość działania aparatu ruchowego i poznają profilaktykę zdrowotną na przedmiotach takich jak anatomia, fizjologia, biomechanika i kinezjologia tańca. W ramach tej specjalności realizowane jest także przygotowanie pedagogiczne pod kątem prowadzenia zajęć o profilu tanecznym. Absolwenci specjalności będą przygotowani do prowadzenia lekcji tańca m.in. w przedszkolach, szkołach podstawowych i zajęć tanecznych w ośrodkach kultury.

Instruktor tańca terapeutycznego to propozycja dla osób, które poprzez taniec chcą rozwijać sprawność fizyczną swoich podopiecznych. Jest to możliwe dzięki prozdrowotnemu charakterowi studiów i przedmiotom dedykowanym tej specjalności. Absolwenci tej specjalności będą przygotowani zarówno do prowadzenia zajęć tanecznych w przedszkolach, szkołach podstawowych, ośrodkach kultury, ale również będą mogli znaleźć zatrudnienie jako instruktorzy tańca terapeutycznego np. w klubach seniora, ośrodkach kultury.
Egzamin na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, zapewniający kwalifikacje do grup odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, w formie zdalnej. Kandydaci powinni przygotować 1,5-minutowe nagranie tańca solo, bez muzyki.

Szczegółowe informacje o specjalnościach i zasadach rekrutacji dostępne są na stronie: [link]
Zarejestruj się już dziś!

Przypominamy, że rekrutacja na pierwszy stopień trwa do 10 lipca br.! Zachęcamy do zapoznania się z zasadami naboru w AWF Poznań i aplikowania na wybrane kierunki.
Link do wszystkich kierunków w AWF: [link]