klub golfowy z pilka1 marca o godz. 19.00 odbędzie się webinar o roli periodyzacji treningu w golfie. Wykład online wraz z dyskusją Q&A skierowany jest do rodziców, trenerów, zawodników i menedżerów klubów. Organizatorem spotkania są: Polski Związek Golfa, Zakład Teorii Sportu AWF w Poznaniu oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki. Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie FB Polskiego Związku Golfa oraz poprzez platformę Zoom PZG.

Spotkanie rozpocznie się od wstępu mistrza olimpijskiego w żeglarstwie, zapalonego golfisty Mateusza Kusznierewicza, twórcy Akademii Mistrzów Świata, w której wraz z innymi wybitnymi sportowcami i specjalistami z branży dzielą się wiedzą i obserwacjami. Kusznierewicz opowie o swoich doświadczeniach w planowaniu szkolenia sportowego oraz obciążeń startowych i treningowych.

Dalsza część to wykłady edukacyjne z udziałem pracowników naukowych AWF.
Kierownik Zakładu Teorii Sportu AWF Poznań prof. AWF dr hab. Jan Konarski zapozna uczestników z prawidłową strukturą treningu sportowego, ze szczególnym uwzględnieniem etapizacji, natomiast dr Jarosław Janowski, trener wioślarstwa i olimpijczyk z Barcelony, opowie o znaczeniu miko, mezo i makrocyklu w długofalowym planowaniu szkolenia sportowego oraz obciążeń startowych i treningowych, z naciskiem na znaczenia adaptacji i metody pozwalające na uzyskanie oczekiwanej superkompensacji.

Spotkanie będzie moderował trener kadry narodowej w golfie Tomasz Wiśniewski oraz prof. Konarski.

Webinar: „Periodyzacja treningu – wybrane zagadnienia”
Środa, 1.03.2023, godzina 19.00
Platforma: Zoom lub Facebook

Chętnych zapraszamy do wysłuchania transmisji, a osoby chcące brać udział bezpośrednio w dyskusji prosimy o kontakt Bartłomiej Chełmecki