madajZakład Turystyki Sportowej oraz Studenckie Koło Naukowe Turystyki Sportowej serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką ceremoniału sportowego na spotkanie z Natalią Madaj-Smolińską – złotą medalistką olimpijską oraz dwukrotną mistrzynią Europy w dwójce podwójnej kobiet w wioślarstwie. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 marca br., o g. 11.30, w sali 218 w Budynku Dydaktycznym AWF.

Wydarzenie, które organizowane jest specjalnie dla studentów kierunku Turystyka i rekreacja na specjalności Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych, może być także ciekawym uzupełnieniem wiedzy oraz kompetencji wszystkich zainteresowanych organizacją oraz przebiegiem eventów sportowych w skali lokalnej, regionalnej, krajowej oraz międzynarodowej.

Podczas spotkania zostaną przedstawione doświadczenia zawodniczki związane z dziedzictwem olimpijskim oraz ceremoniałem stosowanym przy międzynarodowych eventach sportowych.

Natalia Madaj-Smolińska (ur. 25 stycznia 1988 w Pile) – polska wioślarka. Wychowanka Wałeckiego Towarzystwa Wioślarskiego Orzeł Wałcz, w latach 2008–2012 reprezentantka KS Posnania, a od 2013 roku klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Złota medalistka Igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro (w duecie z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską), dwukrotna medalistka mistrzostw świata oraz siedmiokrotna medalistka mistrzostw Europy. W 2016 roku odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Wielką Honorową Nagrodą Sportową przyznawaną przez Polski Komitet Olimpijski. Obecnie współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki przy projektach sportowych oraz organizacji eventów sportowo-rekreacyjnych.

madaj