Plakat LA SMAkademia Wychowania Fizycznego im. Piaseckiego w Poznaniu rozpoczyna rekrutację do VI edycji projektu „Legia Akademicka”. Do modułu podoficerskiego zgłosić się mogą osoby, które posiadają przeszkolenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową.

By odbyć Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową (DZSW) chętni muszą udać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji (WCR) – dawne WKU i tam złożyć wniosek o powołanie na DZSW. Odbycie szkolenia zakończonego przysięgą wojskową daje możliwość złożenia wniosku na moduł podoficerski Legii Akademickiej.

»Potrzebne dokumenty:
– kopię dokumentu tożsamości,
– kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie,
– kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Do wglądu należy również posiadać oryginały powyższych dokumentów.

Osoby posiadające przeszkolenie wojskowe (zakończone przysięgą wojskową), które ukończyły Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową, „16” w Wojskach Obrony Terytorialnej lub uczestniczyły w poprzednich edycjach Legii Akademickiej i ukończyły część praktyczną modułu podstawowego lub inne szkolenie i są żołnierzami rezerwy – mogą wziąć udział w module podoficerskim projektu Legia Akademicka.

»Kształcenie w module podoficerskim obejmuje:
– szkolenie teoretyczne w Szkole Legii Akademickiej (szkolenie realizowane przez Uczelnię) – zakończone egzaminem teoretycznym,
– e-learning,
– szkolenie praktyczne trwające 21 dni – realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych w przerwie wakacyjnej, zakończone egzaminem podoficerskim oraz mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

Student biorący udział w ćwiczeniach wojskowych w module podoficerskim otrzyma ponad 2700 zł. Dodatkowo, jeśli chciałby w ramach posiadanego już stopnia kaprala kształcić się na szkoleniu specjalistycznym może zgłosić się 15-21 dni ćwiczeń wojskowych.

»Aby wziąć udział w Legii Akademickiej trzeba spełnić następujące wymogi:
– posiadać status studenta dowolnej Uczelni Wyższej w Polsce (studia I i II stopnia lub Jednolite Studia Magisterskie)
lub
– być absolwentem Uczelni Wyższej, który w trakcie studiów w latach 2021 lub 2022 rozpoczął szkolenie Legii Akademickiej.
Rekrutacja trwa do 13 marca 2023 lub wyczerpania miejsc.

Formularz zgłoszeniowy: [link]