IMG 1125 mPo raz kolejny w naszej Uczelni gościł Koordynator ds. Szkolenia pionu poznańskiego Akademii Lecha Poznań – Łukasz Chęciński w ramach warsztatów szkoleniowych dla studentów specjalizacji trenerskiej z piłki nożnej. Przewodnim tematem spotkania była filozofia i metodologia szkolenia dzieci i młodzieży Akademii Lecha Poznań na etapie szkolenia od U-7 do U-14. Warsztaty zostały podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną i stanowiły sporą dawkę nowoczesnej wiedzy wdrażanej w tej wiodącej w naszym kraju akademii piłkarskiej.

KKS Lech Poznań od ponad dwóch dekad stwarza duże możliwości rozwoju studentom, absolwentom naszej Uczelni. Znajdują oni zatrudnienie nie tylko jako trenerzy, ale również analitycy, trenerzy przygotowania motorycznego, fizjoterapeuci, psycholodzy, skauci, a także w innych działach. Absolwenci AWF stanowią szeroką reprezentację popularnego „Kolejorza” i są jego cenionymi pracownikami.

Wielu naszych absolwentów po specjalizacji trenerskiej z piłki nożnej współpracuje bądź współpracowało z Kolejorzem. To m.in.: Andrzejewski Marcin, Bandosz Maciej, Barański Hubert, Bartkowiak Karol, Bochiński Bartosz, Chęciński Łukasz, Cyrak Jerzy, Czubak Patryk, Czyżewski Błażej, Dorna Marcin, Jacek Piotr, Kasprzak Andrzej, Kikut Karol, Kniat Patryk, Korbik Marcin, Koźmiński Michał, Kuźniak Grzegorz, Ledzion Daniel, Łągiewka Jędrzej, Łukaszewski Piotr, Małecki Przemysław, Markiewicz Gniewko, Marynowicz Jakub, Przekaza Tomasz, Przybył Michał, Rumak Mariusz, Salamon Marcin, Salwin Damian, Siwecki Łukasz, Sobótka Damian, Stachowiak Maciej, Tomaszewski Wojciech, Wędzonka Hubert, Wichniarek Tomasz, Wiśniewski Patryk, Wróbel Marcin oraz Zając Alicja.

Organizatorem warsztatów był Zakład Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.