IMG 0750W piątek, 3 marca br. w ramach XV Poznańskiego Kursu Barku i Łokcia oraz IV Zjazdu Towarzystwa Barku i Łokcia odbędzie się Dzień Fizjoterapii – „Bark i Łokieć w sporcie”. Do udziału zachęcamy w szczególności studentów Fizjoterapii. Koszt uczestnictwa dla studentów to 100 zł.

Część fizjoterapeutyczna odbędzie w j. polskim, wspólna w j. angielskim. W programie znalazły się m.in. takie tematy:
– Przeciążenia w obrębie pierścienia rotatorów (w sporcie i pracy)
– Spojrzenie na tendinopatię pierścienia rotatorów - co wiemy z EBM? Co działa, a co nie działa w tendinopatii pierścienia rotatorów
– Rola łopatki i ćwiczeń w prowadzeniu pacjenta z tendinopatią pierścienia rotatorów
– Niestabilny bark i wykorzystanie nowoczesnych technologii
– Zrozumieć niestabilność barku
– Zrozumieć łokieć - biomechanika i struktury miękkotkankowe
Cały program: [link]
Rejestracja: [link]

Jednym z patronów konferencji jest Komisja Rehabilitacji i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk – oddział Poznań, w której znajdują się wykładowcy AWF Poznań. Więcej info o działalności komisji: [link].