ewaluacja A fbProrektor ds. Nauki prof. dr hab. Jan Celichowski podsumował wyniki dla 1145 ocenianych dyscyplin w ramach ewaluacji przeprowadzonej wśród jednostek wyższych, w tym m.in. w naszej Akademii.

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach została upubliczniona lista zawierająca w sposób syntetyczny podsumowane wyniki ewaluacji dla 1145 ocenianych dyscyplin – tzw. całkowite wyniki punktowe porównania ocen, jakie ewaluowane podmioty uzyskały z tytułu prowadzenia działalności naukowej w poszczególnych dyscyplinach naukowych i artystycznych, z każdą z odpowiednich wartości referencyjnych dla kategorii A, B+ i B, obliczone z uwzględnieniem wag przypisanych poszczególnym kryteriom ewaluacji (zgodnie z tabelą nr 2 w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej, w załączeniu). Na podstawie wyników zestawienia tych całkowitych wyników punktowych porównania ocen w relacji do wartości referencyjnych zostało opracowane zestawienie prezentujące w malejącej kolejności efekty ewaluacji dyscypliny nauki o kulturze fizycznej dla 13 jednostek (poniżej) w układzie: najwyżej trzy jednostki które przewyższyły wyznaczony próg dla kategorii A (wartości dodatnie), a następnie jednostki, które tego progu nie przekroczyły (wartości ujemne w kolumnie zaznaczonej na czerwono). Należy podkreślić, że przedstawione w zestawieniu wyniki uwzględniają w odpowiedniej wadze kryteria I, II i III. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.

ewaluacja

Zarazem raz jeszcze dziękujemy wszystkim autorom publikacji, kierownikom projektów oraz autorom opisów wpływu, których wysiłek pozwolił naszej uczelni na najwyraźniejsze przekroczenie progu dla kategorii A w gronie jednostek poddanych ewaluacji w naszej dyscyplinie. Warto dodatkowo podkreślić, że silniejsze przekroczenie progu dla kategorii A (tj. wyniki punktowe ponad 40) w ramach wszystkich dyscyplin naukowych i artystycznych jest osiągnięciem około 8% ocenianych jednostek – czyli nasze osiągnięcia poddane ewaluacji lokują nas w gronie 10% najwyżej ocenionych dyscyplin.

W imieniu Rady Naukowej
Prof. dr hab. Jan Celichowski