WhatsApp Image 2022 12 15 at 11.59.20Czy wiecie, że nasza Uczelnia przez cały rok wspiera studentów, szczególnie tych, którzy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej? Dziś, w okresie przedświątecznym, podsumowując ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Stypendialnej Uczelni, przypominamy o formach pomocy, które oferuje nasza Akademia. Obecnie wspieramy blisko 350 osób, co oznacza ponad 400 tys. zł miesięcznego wsparcia ze strony Uczelni.

W filii naszej Uczelni w Gorzowie Wlkp. odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Stypendialnej Uczelni, która od zmian ustawowych działa jako instytucja ogólnouczelniana wspierająca studentów na wszystkich trzech wydziałach Akademii. Wsparcie naszych studentów jest jednym z ważnych punktów działalności Akademii wartym podkreślenia w okresie przedświątecznym.

Komisja obok świadczeń podstawowych w postaci stypendium socjalnego, dla osób z niepełnosprawnościami oraz zapomóg – przyznaje również miejsca w Domu Studenckim.

Drugim organem jest Odwoławcza Komisja Stypendialna, której głównym zadaniem jest przyznawanie stypendium rektora, które co roku budzi największe zainteresowanie ze strony studentów. Dzięki pracy Sekcji Socjalnej Studenta oraz szerokiej grupie naszych wykładowców i studentów zaangażowanych w prace komisji, wielu naszych studentów wielokrotnie w bardzo trudnej sytuacji może liczyć na wsparcie i empatyczne podejście.

Od początku wojny w Ukrainie Komisja Stypendialna w imieniu Uczelni pomaga także studentom z Ukrainy – wcześniej takie wsparcie otrzymali studenci z Białorusi.
»Więcej informacji o sprawach socjalnych znajduje się na naszej stronie: [link]

Przypominamy, że w naszej Uczelni działa również Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, które m.in. wspiera finansowo wyjazdy studentów z niepełnosprawnościami na Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS.
»Więcej informacji znajdziecie tutaj: [link]