318669226 5843040859067499 5905821628788657706 nStudentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Karolina Wensierska otrzymała stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Uroczystość ogłoszenia i nagrodzenia 104 najwybitniejszych uczniów i studentów odbyła się w Mikołajki.

Karolina jest wyjątkową osobą, ponieważ oprócz pracy w projektach artystycznych i społecznych, studiuje równocześnie na III roku studiów I stopnia TwKF i II roku studiów II stopnia TwKF. Oprócz tego z powodzeniem pełni funkcję Przewodniczącej SKN Pracownia Nauk o Tańcu, ma na koncie już swoje pierwsze publikacje naukowe i udziela się wolontaryjnie w wielu akcjach promujących naszą Uczelnię.

Nasza studentka jest teatrolożką, aktorką, założycielką i tancerką Buried Dance Theatre. Ukończyła Virtual Graham Teacher Workshop w Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku. Prowadziła warsztaty w Kórnickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową oraz podczas projektu „Trzy skarpetki do wolności”.

Karolina była także współorganizatorką II Międzynarodowych Spotkań Teatrów OFFSytuacje; kuratorką autorskiego projektu PROUD'N'LOUD, organizowanego w ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska X Tożsamości. Pracowała przy 23. Biennale Sztuki dla Dziecka oraz 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „AleKino!”.

Współpracuje z Teatrem Biuro Podróży i Teatrem U Przyjaciół. Eksperymentuje i bada. Pracuje z „ciałością”, a tańcem pragnie pomagać innym.