MG 5407W ramach zajęć specjalizacji trenerskich i instruktorskich z koszykówki naszą Uczelnię odwiedził asystent w seniorskiej kadrze męskiej koszykówki trener Grzegorz Kożan. Jest on absolwentem naszej Akademii, którą ukończył w 2009 roku. Od tego czasu związany jest z klubem ekstraklasowym z Włocławka, gdzie pełni funkcję asystenta w I zespole.

Trener Kożan podjął się prowadzenia zajęć dydaktycznych z naszymi specjalistami na zaproszenie dra Jacka Jóźwiaka z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Zajęcia zostały podzielone na 2 części. W pierwszej nasz gość zaprezentował możliwości programów komputerowych służących do analizy gry zespołów i poszczególnych zawodników. Na tej podstawie przedstawił przykładowe analizy i omówił praktyczną realizację przygotowania zespołu do meczu, przy czym zwrócił uwagę na różne podejścia trenerów głównych do tego tematu.

W drugiej części zaprezentował zasady gry obroną strefową 1-3-1, a pomocnymi w tym zadaniu byli studenci. W trakcie ćwiczeń szczegółowo omówił zakres działań i obowiązków poszczególnych zawodników na każdej z zajmowanych pozycji.

Ze względu na to, że oba tematy zostały przedstawione w wersji podstawowej, trener Kożan wyraził chęć ponownego spotkania ze studentami w innym dogodnym terminie, aby rozwinąć prezentowane treści i omówić je bardziej szczegółowo. W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy z poznańskich klubów, m.in. Przemysław Szurek oraz zainteresowani studenci innych specjalizacji.

»Materiał redakcji sportowej TVP3 Poznań z naszego wydarzenia: