3 dni na poznanie i oprowadzanie po Trójmieście
Celem zajęć terenowych było zapoznanie studentów z różnorodnością i bogactwem kulturowym Trójmiasta oraz analiza przystosowania jego atrakcyjnych miejsc dla potrzeb turystyki kulturowej.
Studenci w trakcie trzech dni wzięli m.in. udział w warsztatach i zwiedzaniu laboratorium ruchu, podziwiali panoramę Gdańska z punktu widokowego na Górze Gradowej, pojechali na Westerplatte, poznali historię Stoczni Gdańskiej – ich przewodnikiem był wieloletni pracownik oraz świadek działań solidarnościowych. Co więcej, uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu organowego w katedrze oliwskiej, zwiedzili park Oliwski i kompleks pocysterski. Studenci zwrócili uwagę, że wystawy w Muzeum II Wojny Światowej są wspaniale dopasowane do potrzeb współczesnych turystów.
W Gdyni studenci zobaczyli Muzeum Emigracji, które opowiadało o Polakach, którzy wyruszyli na nią z gdyńskiego portu. Jako przewodnicy opowiedzieli innym uczestnikom spaceru o statku muzeum ,,Dar Pomorza”, wieżowcach Sea Towers, Marinie w Gdyni, plaży i Bulwarze Nadmorskim oraz ławeczce filmowej w parku Rady Europy. W Sopocie grupa rozpoczęła zwiedzanie od kościoła garnizonowego, w którym znajduje się płaskorzeźba Matki Boskiej Częstochowskiej, pochodząca ze statku „Batory”, zwanego Lucky Ship, ponieważ wszystkie swoje trasy z Polski do Nowego Yorku i nie tylko zakończył bezpiecznie.
Jednym z ważniejszych atrakcji historyczno-kulturalnych miasta były Muzeum Sopotu, molo, port rybacki, Monciak czy Państwowa Galeria Sztuki, w której studenci mogli zapoznać się z ciekawymi, nowoczesnymi formami artystycznymi. W galerii studenci wzięli też udział w warsztatach na temat rynku sztuki. Nie zabrakło wizyty w Operze Leśnej.