Taneczny kwiecień w AWF Poznań!

World Creativity&Innovation Week 21-22 kwietnia 2022 r.
Światowy Tydzień Kreatywności i Innowacji poświęcony jest celebrowaniu wszelkich form kreatywności. Po raz pierwszy Polska weźmie udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, reprezentowana przez SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań i znajdzie się wśród ponad 100 państw z całego świata. W ramach wydarzenia w piątek, 22 kwietnia br. w g. 17-18.30 odbędzie się warsztat taneczno-ruchowy online „Creative movement: open minds & open bodies”, prowadzony w języku angielskim przez studentki kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Karolinę Wensierską, Jagienkę Paluszkiewicz i Aleksandrę Rzeszewską.
Członkinie SKN zainspirują się otoczeniem, bliskością drugiego człowieka i aktywnościami życia codziennego. Celem warsztatu jest stworzenie możliwości szukania kreatywnych i niestandardowych rozwiązań ruchowych oraz aktywizacja psychoruchowa.
Link do wydarzenia na Facebooku: [link]
22 kwietnia 2022 r., g. 17-18.30
Link do warsztatów ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/83432219812
Identyfikator spotkania: 834 3221 9812
Kod dostępu: dance
Dzień wcześniej, 21 kwietnia w Światowym Dniu Kreatywności i Innowacji, odbędą się warsztaty z ruchu kreatywnego dla sześciu grup dzieci w Przedszkolu nr 193 w Poznaniu, by podnieść świadomość roli kreatywności i innowacji we wszystkich aspektach rozwoju człowieka. Poprowadzą je członkinie SKN Jagienka Paluszkiewicz i Aleksandra Rzeszewska.
Więcej informacji o Światowym Tygodni Kreatywności i Innowacji: [link]

Webinar „Studiujemy TANIEC” 22 kwietnia 2022 r.
„Elementy tańca terapeutycznego w codziennej aktywności fizycznej” oraz „Fighting monkey, jako trening wspomagający tancerza współczesnego” – to tematy dwóch artykułów zespołu naukowego SKN Pracowni Nauk o Tańcu, które zaprezentują studentki kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, członkinie SKN, podczas webinaru, który odbędzie się w najbliższy piątek, 22 kwietnia na Zoomie, w g. 10-12.
„Elementy tańca terapeutycznego w codziennej aktywności fizycznej” – Olga Piechocka, Karolina Wensierska
„Fighting monkey, jako trening wspomagający tancerza współczesnego” – Wiktoria Sobota, Alicja Weisskopf
Link do wydarzenia na Facebooku: [link]
Link do webinaru Zoom: https://us02web.zoom.us/j/85369004288
Identyfikator spotkania: 853 6900 4288
Kod dostępu: taniec
Polonez łączy z AWF Poznań – 28 kwietnia 2022 r.
AWF Poznań włącza się w działania mające na celu wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości przez UNESCO. W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca na terenie naszego Kampusu zostanie zatańczony polonez, a poprowadzą w nim przedstawiciele Zakładu Tańca AWF oraz Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF w Poznaniu. Do akcji promującej ten najstarszy taniec narodowy zapraszamy wszystkich chętnych, w tym studentów i pracowników AWF, ale także zachęcamy do dołączenia osoby z Ukrainy. Dla nich wcześniej 20 kwietnia w g.10-11i 21kwietnia g. 16-17odbędą się warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się podstawowych kroków poloneza (w drugim dniu udział wziąć mogą nie tylko osoby z Ukrainy, a wszyscy zainteresowani). Zajęcia poprowadzi student II roku kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej oraz tancerz Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka” – Kamil Podgórski. Tłumaczem będzie studentka Wika Ozimkowska. W maju Wiktoria poprowadzi też dla osób chętnych warsztaty z tańca ukraińskiego (termin i wydarzenie wkrótce).
Warsztaty dla osób z Ukrainy:
Link do zapisów na warsztaty:[link]
Pracownicy i studenci AWF będą także mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe kroki poloneza w środę, 27 kwietnia, w g. 15.30-16 – wtedy Kamil Podgórski zaprasza wszystkich przed Budynek Dydaktyczny na terenie kampusu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.
Próba generalna: 27 kwietnia 2022 r., g. 17.30
Wielkie tańczenie poloneza: 28 kwietnia 2022 r., g. 14.00
Dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć krok, kierownik i tancerze ZTL „Poznań” AWF przygotowali film instruktażowy poloneza nagrany przez Zespół Tańca Ludowego „POZNAŃ” AWF:
25 kwietnia odbędą się warsztaty poloneza prowadzone przez aktywistki i aktywistów Koła w Przedszkolach nr 181, 185 i 193 oraz Szkole Podstawowej nr 12 w Poznaniu.
Polonez, zwany też tańcem polskim, od początku XIX wieku uznawany jest powszechnie za najstarszy taniec narodowy. Obecna forma poloneza pochodzi z początku XVIII wieku. Do pierwszej wojny światowej, a nawet przez cały okres międzywojenny polonez otwierał, a czasami także zamykał, wszelkiego rodzaju uroczyste bale. Współcześnie, głównie kojarzony jest z balem studniówkowym.
Organizatorami wydarzeń są Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań, Zakład Tańca oraz Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF.

tańczMY 29 kwietnia 2022 r.
Członkowie SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań włączają się w ogólnopolską akcję „tańczMY”, organizowaną po raz czwarty przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie z okazji przypadającego 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca. W tegorocznej edycji środowisko tańca będzie solidaryzować się z narodem ukraińskim. Zaplanowano na ten dzień w AWF recytację poezji ukraińskiej oraz prezentację wywiadów z Ukraińcami. Opowiedzą w nich o swoich marzeniach.
