Międzypokoleniowa integracja w murach AWF
W programie były też gry i zabawy przygotowane przez studentów. Seniorzy mogli się przebadać i sprawdzić swój poziom sprawności funkcjonalnej, czyli zdolności do wykonywania normalnych codziennych życiowych zadań bezpiecznie i samodzielnie, bez nadmiernego wysiłku. Poznali też swój skład ciała, m.in. poziom tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie i wiek metaboliczny.
Głównym celem tego wydarzenia była integracja międzypokoleniowa. Studenci AWF od wielu lat współpracują ze Stowarzyszeniem Klanza, które zajmuje się m.in. prowadzeniem zajęć dla seniorów. Po raz pierwszy Zakład Metodyki Rekreacji zaprosił seniorów w mury Uczelni.
- Staramy się dać studentom jak najwięcej możliwości takiego aktywnego włączenia się w różne akcje. Oni z bardzo dużym zaangażowaniem uczestniczą w takich formach, które pozwalają im w praktyce zastosować wiedzę. Dla nich to jest bardzo duże doświadczenie – dodaje dr hab. Magdalena Krzykała.
To nie jedyne wydarzenie kierowane dla seniorów, które organizuje poznańska AWF – już 1 czerwca, w Dzień Dziecka w g. 16-18 na terenie naszego Kampusu, w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się „Integracja przez rekreację”, czyli międzypokoleniowe zabawy i gry integracyjne, takie jak: Spikeball, Ringo, Kubb, Boule, chusta Klanza, Grele, czy rodzinny tor przeszkód.