25.11 Kompetencje przyszlosci cykl webinarowKompetencje przyszłości, jako podpowiedzi, co będzie wartościowe na rynku pracy i wskazówki do wytyczenia kierunku dalszego rozwoju zawodowego studentów naszej Akademii, będą tematem cyklu webinarów z ekspertami „Spójrz w przyszłość”. Spotkania odbędą się w formie online jutro oraz w sobotę (26 i 27 listopada) na grupie „Kariera z AWF Poznań” na Facebooku. Zachęcamy do udziału.

Do cyklu „Spójrz w przyszłość” zaproszeni zostali eksperci, którzy opowiedzą o ważnych kompetencjach w obszarach kierunków studiów i branż, w których pracować mogą studenci AWF. Wśród nich są nasi absolwenci, którzy skutecznie działają m.in. w obszarze treningu personalnego online, a także znani i lubiani edukatorzy z zakresu zdrowego żywienia i sprawności fizycznej. Webinary rozpoczną się w piątek, 26 listopada, o godz. 17.00 na grupie „Kariera z AWF Poznań” (link).

Harmonogram spotkań:
26 listopada (piątek)
• 17.00 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I INICJATYWA: Finansowanie marzeń – granty w tańcu
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca – państwowa instytucja kultury, której misją jest działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury muzycznej i tanecznej. Przedstawiciel Instytutu powie studentom o tym, gdzie szukać dofinansowań i najciekawszych grantów dla profesjonalnych tancerzy i choreografów.

• 18:00 AKTYWNE UCZENIE SIĘ: Odważ się korzystać z wiedzy – jak przekładać teorię na praktykę fizjoterapeutyczną?
Bartosz Nowacki – Anatomia Przy Kawie, Anatomia Biegania – fizjoterapeuta, biegacz. Sam przyznaje, że „moją rolą w gabinecie jest edukacja pacjenta – od uspokojenia i poinformowania, co mu dolega i jak sobie z tym poradzić, do pełnego zrozumienia problemu, którego rozwiązaniem (po wyleczeniu) jest systematyczna profilaktyka. O ile trudno jest leczyć ludzi przez Internet, o tyle forma bloga czy kanału na YouTubie stwarza idealną okazję do EDUKOWANIA naszego społeczeństwa". W piątek studenci zobaczą najlepszego edukatora w akcji!

• 19.00 PODSTAWOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE: Czy trener personalny musi być na wyciągnięcie ręki? Praca z klientem online
Absolwentka AWF Poznań Nicola Wołoszyn – determinacją i niesłabnącą chęcią przekazywania wiedzy Nicola wypracowała na Instagramie markę FitNarcyz, która działa tylko w Internecie! Tworzy filmiki edukacyjne w zakresie wykonywania ćwiczeń, prowadzi treningi online, a także wydała ebooka. Ze studentami podzieli się wiedzą o tym, jak działać w sieci w branży sportowej i odnieść sukces w mediach społecznościowych.

• 20.00 KREATYWNOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ: Zerwij ze schematami! Skąd czerpać inspirację do zajęć WF-u?
Student AWF Poznań Piotr Kałużny – nauczyciel WF w Tanzanii. Zorganizował zajęcia z wychowania fizycznego dla dzieci, które nigdy wcześniej nie miały okazji uczestniczyć w tego typu aktywności. Po powrocie do kraju zadaje nam pytanie: „Co można zrobić lepszego, będąc studentem AWF-u, od przekazywania miłości do sportu ludziom na drugim końcu świata?" – zachęcamy do dyskusji z Piotrem.

27 listopada (sobota)
• 10.00 PRZYWÓDZTWO I UMIEJĘTNOŚĆ WPŁYWANIA NA INNYCH: Motywacja na odległość – czy to działa? Dietetyk w sieci
Mikołaj Choroszyński – dietetyk, wykładowca, badacz i autor książek związanych ze zdrowym odżywianiem. W sieci znany jako pogromca uzależnień od słodyczy i orędownik wprowadzania skutecznej zmiany nawyków żywieniowych. Pomógł kilkunastu tysiącom osób, a studentom pomoże zbudować odpowiedni PR własnej marki dietetycznej.

• 11.00 KOMPETENCJE MIĘDZYKULTUROWE: Pomagaj świadomie podróżować – o budowaniu prawdziwych relacji w turystyce
Justyna Mleczak (Wonder Woman Travel) – od dwóch lat wdraża w życie ideę turystyki otwartej, w myśl której podróżowanie nie jest celem, lecz drogą do celu. Spotkaniami – tymi dalekimi, jak i tymi tuż za rogiem – stara się tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmów o antyrasizmie, wspieraniu przedsiębiorczości kobiet, odpowiedzialnym podróżowaniu i włączającym przywództwie. W sobotę powie o tym, jak budować prawdziwe relacje w turystyce od tej drugiej strony – jako przewodnik, pracownik biura podróży i przedsiębiorca.

Zachęcamy do dołączenia do grupy, żeby nie przegapić tak ważnych tematów!

Webinary 26.27.11.2021