23.11 Konferencja dla trenerowSiła jako zdolność motoryczna, biologiczne uwarunkowania oraz teoria i metodyka treningu siłowego, a także jego znaczenie w przygotowaniu kondycyjnym to zagadnienia IX konferencji metodyczno-szkoleniowej dla trenerów i instruktorów sportu z Wielkopolski. Wydarzenie składa się z dwóch części – wykładu oraz warsztatów. Prelegentami i prowadzącymi są dr Tomasz Garsztka, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej, dr Krzysztof Karpowicz z Zakładu Teorii Sportu, oraz mgr Bartosz Malak z Zakładu Neurobiologii i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Konferencja odbędzie się w czwartek, 25 listopada, o godz. 14, a warsztaty na początku grudnia.

Szczegółowy program konferencji zakłada omówienie takich zagadnień jak:
• siła jako zdolność motoryczna,
• znaczenie treningu siłowego w przygotowaniu kondycyjnym sportowca,
• biologiczne uwarunkowania treningu siłowego,
• teoria i metodyka treningu siły w kontekście zakładanych celów.

Tegoroczna edycja konferencji składa się z części wykładowej, która rozpocznie się 25 listopada o godz. 14 w sali wykładowej WSS (ul. Starołęcka 36, Poznań), oraz warsztatowej, która odbędzie się w siłowni dużej AWF Poznań (ul. Królowej Jadwigi 27/39, Poznań) w dwóch terminach do wyboru, tj. 4-5 grudnia w godz. 11-14 lub 11-12 grudnia w godz. 11-14.

Konferencja skierowana jest do trenerów oraz instruktorów różnych dyscyplin sportu ze szkół, klubów, organizacji sportowych lub uczelni z województwa wielkopolskiego. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz certyfikatu dostępne są na stronie: link

Organizatorami konferencji są Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.