22.11 PFNiS podsumowanieDwa dni festiwalowych wydarzeń, 35. prowadzących, ponad 6 tys. wyświetleń warsztatów, prezentacji i wykładów – tak można podsumować udział naszej Akademii w XXIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Po tegorocznym wydarzeniu w formie online liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się z uczestnikami na żywo.

W tegorocznym programie naszej Akademii na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki odbywały się bardzo różnorodne warsztaty interaktywne, spektakle, wykłady z wielu obszarów nauki. Przez dwa dni – 10 i 17 listopada – przeprowadziliśmy 12 wydarzeń: „Cognicise – ćwicz i myśl!”, „Wróć do szkoły ze zdrowym i smacznym drugim śniadaniem”, „Za długie siedzenie to wykluczenie. Dbaj o swój kręgosłup, by pozostać zdrowym”, „Rozwój kompetencji moralnych i społecznych poprzez zabawy i gry ruchowe”, „Boccia nas łączy – boccia grą dla wszystkich”, „Kinesiotaping w sporcie i rehabilitacji”, „Harmonia ciała”, „Znaczenie zasad zdrowego żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”, „Kalejdoskop taneczny", „Aktywność fizyczna młodzieży podczas lockdownu”, „Pamiątki kulinarne z podróży”, Pokazaliśmy też etiudę taneczną „RozumieNIE” w wykonaniu teatru naszej absolwentki.

Dział Marketingu i Karier – koordynator wydarzenia w naszej Uczelni – serdecznie dziękuje wszystkim prowadzącym: dr hab. Karolinie Buczkowskiej-Gołąbek, dr Agnieszce Bilskiej, dr Annie Gogojewicz, dr Monice Radzimirskiej-Graczyk, dr Ewie Kamińskiej, dr Magdalenie Koper, drowi Romanowi Celce, dr Małgorzacie Stanoch, dr Dorocie Szyszce, drowi Wojciechowi Zielińskiemu, drowi Łukaszowi Michałowskiemu, mgr Paulinie Wycichowskiej, mgrowi Janowi Adamczykowi, mgr Natalii Popierz-Rydlewskiej, mgrowi Mateuszowi Ludwiczakowi, studentom: Karolinie Wensierskiej, Kamilowi Podgórskiemu, Marcie Szuleckiej, Milenie Bialik, Paulinie Pilarskiej, Małgorzacie Matkowskiej, Ewie Grus, Przemysławowi Salamonowi, Kamilowi Skwaryło, Poli Jałowskiej, Piotrowi Kałużnemu, oraz naszym absolwentom i przedstawicielom zewnętrznych instytucji: Katarzynie Łapaj, Agnieszce Łapaj-Lewandowskiej, Kindze Furmaniak, Weronice Skórzewskiej, Natalii Poprawskiej, Ninie Jóźwiak, Marii Chrysostomou, Avgoustina Triarou (Koniński Teatr Tańca), Mieczysławowi Nowakowi (Polski Związek Bocci), Arminowi Bezler (UKS BezBarier przy OSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu), Aleksandrze Jankiewicz-Warkockiej (SP nr 4 w Swarzędzu), Ireneuszowi Klimkowi (AKS – ON „Krok za krokiem” w Zamościu).

Nagrania z festiwalowych wydarzeń dostępne są na kanale AWF Poznań na YouTubie (link) oraz na profilu Akademii na Facebooku (link). Wydarzenie dofinansowane zostało z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki oraz ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Poznanski Festiwal Nauki i Sztuki