Legia Akademicka strona 1019Nasza Akademia po raz piąty przeprowadzi projekt „Legia Akademicka”. Program skierowany jest do studentów-ochotników, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe, uzyskać stopień i uregulować stosunek do służby wojskowej lub myślą o przyszłej służbie zawodowej. Rekrutacja trwa!

Akademia zorganizuje teoretyczną część szkolenia w dwóch modułach: podstawowym i podoficerskim. To zajęcia z wykładowcami uczelni lub instruktorami z jednostek wojskowych w formie wykładów i pokazów, jak również kilkanaście kursów samokształcenia studentów zamieszczonych na platformie e-learningowej, specjalnie przygotowanej na potrzeby programu. Odbycie i zaliczenie części teoretycznej umożliwia złożenie do komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień wniosku o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych w ramach części praktycznej programu.

Do „Legii Akademickiej” przystąpić mogą studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na każdej uczelni publicznej i niepublicznej, posiadający obywatelstwo polskie. W szkoleniu nie mogą brać udziału doktoranci, studenci studiujący poza granicami kraju i studenci przebywający na terenie Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały, nieposiadający obywatelstwa polskiego.

Rekrutacja do V edycji „Legii Akademickiej” w AWF Poznań rozpoczęła się 18 listopada. W celu zgłoszenia należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie: link.

Pytania prosimy kierować na adres: lub kontaktować się telefonicznie: 61 835 53 80, 61 835 52 07.

Program „Legia Akademicka” finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

TT LA 1