Jak duża jest wartość psychologa sportowego w sztabie szkoleniowym?

Za nami XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, podczas których polscy sportowcy zdobyli czternaście medali. Najwięcej, bo aż dziewięć, wywalczyli lekkoatleci, z którymi współpracuje m.in. prof. Jan Blecharz, wykładowca na kierunku „Psychologia sportu” w AWF Poznań.
- Widać tę pracę, którą wykonali psychologowie, będący na miejscu, ze sportowcami. Nasza srebrna medalistka w rzucie oszczepem przyznała, że przed startem była tak napięta, miała w sobie tyle emocji, że wzięła profesora Blecharza na spacer, pospacerowali sobie, uspokoiła się, skończyło się to tak, jak się skończyło, czyli drugim miejscem na podium – podkreślał dr Marcin Kochanowski, kierownik studiów podyplomowych w AWF Poznań i także psycholog sportowców, w tym olimpijczyków, w programie Polsat News „Studio Tokio”.
Studia podyplomowe w naszej Akademii przygotowują słuchaczy do pracy ze sportowcami na różnych poziomach zaawansowania i różnych dyscyplin sportowych. Korzystając z tradycji uczelni oraz wiedzy i praktyki kadry dydaktycznej, studia te są wartościowym szczeblem rozwoju kariery psychologów. Zajęcia poprowadzą eksperci krajowi, m.in. wspominani prof. Jan Blecharz oraz dr Marcin Kochanowski, a także mgr Beata Mieńkowska, dr Dariusz Parzelski, dr Adriana Zagórska-Pachucka oraz nauczyciele akademiccy z AWF Poznań – dr Łukasz Bojkowski, dr Grzegorz Bręczewski, prof. Jacek Gracz. Specjalnymi gośćmi będą olimpijczycy i kadrowicze.
Szczegółowe informacje o programie zajęć oraz rekrutacji dostępne są na stronie organizatora studiów Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia: link. Nabór trwa do 30 września.