Nabór uczestniczek do badania naukowego nad niwelowaniem objawów menopauzy
Wpływ postu przerywanego na efektywność treningu fizycznego w zapobieganiu objawom menopauzy to tematyka badania naukowego, którego realizacja rozpocznie się we wrześniu w naszej Akademii. Trwa rekrutacja chętnych uczestniczek – kobiet w wieku od 40 do 60 lat. Zachęcam do wzięcia udziału w projekcie!
W badaniu można wziąć udział na dwa sposoby – realizując trening fizyczny i podejmując się postu przerywanego lub jedynie realizując trening. Aktywność fizyczna przewidziana w projekcie to trening obwodowy, wykonywany m.in. na rowerku stacjonarnym, orbitreku czy maszynach do ćwiczeń siłowych. Godzinne treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, od września do połowy grudnia, na terenie AWF Poznań. Post przerywany polega natomiast na spożywaniu posiłków w tzw. „oknie żywieniowym”, które trwa maksymalnie 10 godzin. W pozostałym czasie w ciągu doby można będzie spożywać jedynie wodę lub czarną kawę czy herbatę. Dla każdej z uczestniczek przeprowadzona zostanie analiza składu ciała oraz wykonane będzie badanie krwi (morfologia, panel lipidowy, glukoza, insulina). Przez cały czas trwania programu uczestniczki będą pod nadzorem specjalistów z zakresu dietetyki i fizjoterapii. Udział w badaniu jest darmowy.
Oczekujemy, że udział w programie przyczyni się do poprawy składu i masy ciała, zmniejszenia objawów menopauzalnych, poprawy pamięci i koncentracji oraz do polepszenia ogólnej jakości życia.
Zapisy prowadzone są telefonicznie lub mailowo do 31 sierpnia br.:
Beata Jóźwiak
tel.: 511 792 188
e-mail:
Zachęcamy do udziału w badaniu!