02.12 PBO 2021 TrenerProjekt „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka” zdobył rekordową liczbę głosów – 16 165 – i po raz kolejny zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki temu w przyszłym roku Fundacja na rzecz AWF Poznań przeprowadzi trzy duże, całoroczne akcje aktywizujące fizycznie dzieci, młodzież i seniorów. Mniejsze projekty w pięciu rejonach również uzyskały finansowanie i będą realizowane w 2021 r.

Projekt „Trener osiedlowy, trener senioralny, trener przedszkolaka”, realizowany przez Fundację na rzecz AWF wraz z Miastem Poznań, w Poznańskim Budżecie Obywatelskim startuje od 2014 roku, z czego pięciokrotnie wygrywał (2015, 2016, 2018, 2019, 2020), raz zajął trzecią pozycję (2014), a raz był na drugim miejscu, z bardzo małą różnicą do pierwszego (2017). Zwycięstwo w tegorocznej edycji pokazuje niesłabnącą popularność projektu wśród poznaniaków.

Mniejszy projekt Fundacji – „Nasz Sportowy Fyrtel” – zwyciężył w dwóch rejonach: Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, oraz Fabianowo-Kotowo, Górczyn, Junikowo, Kwiatowe, Ławica, drugie miejsce w rejonach: Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Stare Winogrady oraz Ogrody, Sołacz, Winiary, Wola natomiast w rejonie Chartowo, Rataje, Żegrze zajął trzecie miejsce.

Lista projektów i oddanych głosów dostępna jest na stronie: link

Gratulujemy!