23.11 Konferencja dla trenerowTrening motoryczny, kondycyjny czy funkcjonalny? To właśnie wielowymiarowość pojęć w szkoleniu młodych sportowców będzie głównym tematem VIII konferencji metodyczno-szkoleniowej dla trenerów i instruktorów sportu z Wielkopolski pt. „Biologiczo-pedagogiczne i systemowe uwarunkowania treningu sportowego”. Wydarzenie poprowadzą dr Tomasz Garsztka, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej, oraz dr Krzysztof Karpowicz z Zakładu Teorii Sportu AWF Poznań. Konferencja w formie online odbędzie się w środę, tj. 25 listopada, o godz. 14. Link do transmisji jest już dostępny.

Szczegółowy program konferencji zakłada omówienie takich zagadnień jak:
• biologiczne uwarunkowania treningu motorycznego dzieci i młodzieży,
• trening motoryczny a kondycyjny,
• trening funkcjonalny – geneza, charakterystyka, rola,
• propozycje ujednolicenia nomenklatury.

Konferencja skierowana jest do trenerów oraz instruktorów różnych dyscyplin sportu ze szkół, klubów, organizacji sportowych lub uczelni z województwa wielkopolskiego.

Link do wydarzenia: link

Organizatorami konferencji są Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.