05.01 Jubileuszowe wspomnieniaOstatnim wydarzeniem obchodów 100-lecia AWF Poznań była Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 w naszej Uczelni, podczas której wręczyliśmy okolicznościowe Medale 100-lecia AWF Poznań. Wyróżnienia przyznane zostały wybitnym absolwentom, osobom zaangażowanym w rozwój Akademii i budowanie rozpoznawalności.

Podczas Inauguracji medale otrzymali m.in. prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Dyrektor Wydziału Sportu UM Poznań dr Ewa Bąk, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor, wybitny satyryk Zenon Laskowik, założyciele Fundacji na Rzecz AWF Poznań, byli rektorzy oraz Olimpijczycy i ich trenerzy, którzy przez lata promowali Uczelnię na największych imprezach sportowych na świecie.

Inaugurację zakończyło odsłonięcie, wspominanej już w cyklu jubileuszowych wspomnień, rzeźby-ławeczki patrona Uczelni – prof. Eugeniusza Piaseckiego.

Był to wyjątkowy rok pełen wspomnień i wzruszeń. Pamiętając o początkach i dziejach Uczelni wchodzimy w rok 2020 oraz w nowe stulecie jej działalności!