19.12 spotkanie oplatkoweJak co roku, pracownicy Uczelni, seniorzy, studenci oraz przyjaciele Akademii w świątecznej atmosferze spotkali się w auli, by podzielić się opłatkiem, powspominać miniony rok oraz życzyć wszelkiej pomyślności.

Korzystając z okazji, że obecni byli wszyscy pracownicy Uczelni, wręczone zostały jeszcze cztery medale 100-lecia AWF Poznań olimpijczykom związanym z naszą Akademią: prof. drowi hab. Tomaszowi Tasiemskiemu, drowi Jarosławowi Janowskiemu i Łukaszowi Wybieralskiemu oraz dr Oldze Kuźmińskiej – wieloletniej kierownik Zakładu Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych koordynującej część artystyczną Zjazdu Absolwentów z okazji 100-lecia AWF Poznań. Rektor wręczył również dr Ewie Malchrowicz-Mośko przyznaną na początku roku akademickiego nagrodę „Ciągle naprzód” w postaci statuetki Ikara za wybitne osiągnięcia naukowe.

W swoim przemówieniu, Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński wspomniał miniony rok, dziękując wszystkim za pracę i zaangażowanie. Tradycyjnie złożył świąteczne życzenia: – Życzę odpoczynku po intensywnym roku pracy oraz pomyślności w nowym roku – zakończył.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe uatrakcyjniły krótkie koncerty duetu skrzypaczek Impression Duo (skrzypaczka i altowiolistka: Magdalena Turek i Weronika Grenda), które przygotowały świąteczny repertuar polskich kolęd oraz zespołu Robert Wojciechowski Trio, który przygotował świąteczne covery. Wraz z pięknymi choinkami, dźwięki muzyki wprowadziły prawdziwie świąteczną atmosferę. Słowo na zbliżające się Święta wygłosił także ks. prałat Jan Staniewski: – Wykorzystajmy okres Świąt na przypomnienie sobie wartości, które są w nasz, ale na co dzień zdarza nam się o nich zapominać wśród natłoku obowiązków i szybkiego tempa życia – zakończył ksiądz prałat.