Komunikat

Użytkowniku, przeglądasz archiwalną wersję strony. Jej zawartość przedstawia stan na 07.03.2023 r.

Aktualna wersja witryny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu znajduje się pod adresem: www.awf.poznan.pl
03.12 Igrzyska Studentow IrokuStudenci AWF znacznie przyczynili się do zdobycia brązowego medalu przez AZS Poznań na Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów I Roku, które odbył się w dniach 29 listopada-1 grudnia w Krakowie. Nasi studenci reprezentowali AZS Poznań w ponad połowie rozegranych dyscyplin.

Program Igrzysk obejmował dyscypliny indywidualne – ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy i biegi przełajowe – oraz drużynowe: koszykówkę kobiet i mężczyzn, siatkówkę kobiet i mężczyzn oraz futsal mężczyzn. Nasi studenci najlepsze wyniki osiągnęli w tenisie stołowym, siatkówce mężczyzn oraz ergometrze wioślarskim.

W indywidualnej klasyfikacji mężczyzn w tenisie stołowym pierwsze miejsce zajął student kierunku Wychowanie Fizycznej Dariusz Sałamaszek, a drugie jego kolega z kierunku – Dawid Balcerzak. W klasyfikacji drużynowej w tej dyscyplinie AZS Poznań zgromadził najwięcej punktów. Wśród kobiet studentka AWF Magdalena Wesołowska zajęła dwunaste miejsce, a AZS Poznań w klasyfikacji drużynowej miejsce drugie.

Siatkarze AWF Poznań, reprezentujący Wielkopolskę, w finale rozgrywek zmierzyli się z reprezentantami AZS Wrocław. Po wyrównanym meczu, rozgrywanym w systemie do dwóch wygranych setów, ulegli rywalom 1:2, zajmując drugie miejsce.

Z sukcesami swoje starty zakończyli także nasi studenci startujący na ergometrze wioślarskim. Julianna Wójcik zajęła trzecie miejsce w wadze lekkiej, a AZS Poznań w klasyfikacji drużynowej kobiet zajął pierwsze miejsce ex aequo z AZS Wrocław. Wśród mężczyzn w wadze lekkiej zwyciężył Szymon Mikołajczak, a drugie miejsce zajął Artur Małkowski. W kategorii open na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Wojtyś. Drużynowo AZS Poznań w klasyfikacji mężczyzn zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając AZS Katowice oraz AZS Warszawa.

W klasyfikacji generalnej Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I Roku AZS Poznań reprezentowany przez siedem poznańskich uczelni zgromadził 70 punktów i zajął trzecie miejsca, za AZS Warszawa (76 pkt) i AZS Kraków (70,5 pkt).