25.11 klasa patronacka taniec1Uczniowie klas teatralnych z tańcem współczesnym XX LO w Poznaniu wzięli udział w egzaminie studentów II roku z przedmiotu „Kompozycja Tańca”. Młodzież licealna wysłuchała także wykładu prof. dr hab. Ewy Wycichowskiej.

Zgodnie z podpisaną w październiku tego roku umową patronacką pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu a XX Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego w Poznaniu Uczelnia objęła swoim patronatem klasy teatralne z tańcem współczesnym. Nad realizacją przebiegu współpracy czuwa Zakład Tańca. Z tej okazji w środę, 20 listopada br., w murach naszej Akademii gościliśmy klasę patronacką.

Młodzież licealna uczestniczyła jako widownia w egzaminie z Kompozycji Tańca. Studenci II roku kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w przygotowanych strojach wykonali tańce prymitywne. Wcześniej prof. Ewa Wycichowska wygłosiła krótki wykład oraz przedstawiła rolę gości podczas egzaminu. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i wspólnie ze studentami zatańczyli taniec pojednania na zakończenie egzaminu.

Fot.: Martyna Truśkiewicz