19.12 disbeliefStudenci III roku Tańca w Kulturze Fizycznej AWF Poznań Katarzyna Leszek i Wojciech Furman stworzyli duet „(nie)wiara/(dis)belief”, który z sukcesem przeszedł eliminacje SoloDuo International Dance Festival w Budapeszcie! Muzykę opracował nasz absolwent, Michał Strugarek.

Do polskich eliminacji zostało zgłoszonych 14 prac, w tym pięć choreografii solowych i dziewięć duetów. Jurorzy oceniali m.in. jakość i fantazję, świadomość przestrzeni i widza, strukturę przedstawienia, jakość ruchu, czy dobór muzyki, a w przypadku duetów – współpracę pomiędzy artystami. Do kolejnego etapu Festiwalu, który odbędzie się w dniach 9-14 stycznia 2019 r. w Budapeszcie, zakwalifikowane zostały dwie choreografie solowe i trzy duety, w tym duet naszych studentów.

Celem festiwalu jest pobudzanie kreatywności tancerzy i choreografów oraz poszukiwanie krótkich, nowych i ciekawych form tańca współczesnego. Pierwsza edycja SoloDuo odbyła się w 2000 r. w Budapeszcie. Podczas festiwalu prezentują się tancerze i choreografowie m.in. z Węgier, Polski, Czech, Szwecji, Rosji, Portugalii, Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Meksyku, Izraela, Turcji, czy Austrii. Od kilku lat przeprowadzane są także półfinały w Polsce, Czechach, Niemczech oraz na Węgrzech.

Serdecznie gratulujemy!

Zwiastun spektaklu link