10.12 Kompania TancaStudenci kierunku Taniec, tworzący Kompanię Tańca AWF Poznań, od dziś reprezentują naszą Uczelnię na 7. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days. Pierwsze występy już dziś.

Kompania Tańca AWF Poznań zaprezentuje spektakl „Myśl Ucieleśniona” w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej na 7. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days w Centrum Sztuki Tańca. Na scenie wystąpią studenci III roku kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej: Marta Szostecka, Weronika Skórzewska, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Oliwia Lech, Aleksandra Piasta, Nikolina Wrona, Filip Hylewicz, Wojciech Furman, Damian Drozd i Patryk Gorzkiewicz.

W środę, tj. 12 grudnia br., na tym samym festiwalu na scenie w Ośrodku Teatr Tańca Zawirowania zobaczyć będzie można natomiast autorski duet dwójki studentów III roku Tańca, który swoją premierę miał w listopadzie na 22. Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca w Lublinie, w ramach programu Młoda Polska. Będzie to „(nie)wiara”/'(dis)belief’ w choreografii i wykonaniu Wojciecha Furmana i Katarzyny Leszek.

Fot. Robert Karolczak, Magdalena Tomkiewicz