07.11 WssKoordynator projektu ustawicznego kształcenia dla trenerów „Akademia Trenerska” – Piotr Marek oraz licencjonowany psycholog sportu Dariusz Nowicki będą prelegentami VI Konferencji Metodyczno-Szkoleniowej dla Trenerów i Instruktorów Sportu Województwa Wielkopolskiego, która odbędzie się w naszej Uczelni 15 listopada br. o godz. 14 w sali wykładowej 025 w Budynku Dydaktycznym.

„Proces szkolenia sportowego a proces pedagogiczny. Psychologiczno-pedagogiczne aspekty wspierania procesu uczenia się młodocianych sportowców” - to nazwa wykładu i główne zagadnienie przygotowane przez Piotra Marka oraz Dariusza Nowickiego – pracowników Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego. Swoim doświadczeniem eksperci „Akademii Trenerskiej” podzielą się z uczestnikami także podczas warsztatów. Część praktyczną przygotowali również dr Krzysztof Karpowicz oraz dr Jarosław Janowski z Zakładu Teorii Sportu AWF.

Piotr Marek jest członkiem Europejskiej Rady Trenerów (European Coaching Council) oraz inicjatorem grupy roboczej, której zadaniem było opracowanie Sektorowej Ramy Kwalifikacji w Sporcie (SRKS). Posiada także międzynarodowy certyfikat Tokio Nippons Sport University, potwierdzający kwalifikacji Senior Coach Developer. Był członkiem kadry narodowej w narciarstwie alpejskim, reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Nagano (1998) i Salt Lake City (2002).

Dariusz Nowicki to licencjonowany psycholog sportu klasy mistrzowskiej, a także trener taekwondo olimpijskiego, specjalista od treningu mentalnego, pracujący w sporcie wysokiego wyczynu od 1986 r. Trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, współpracował z licznymi medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, m.in. Mateuszem Kusznierewiczem, Robertem Korzeniowskim, czy Marcinem Lewandowskim. W ostatnich latach współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Golfa oraz Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego.

Udział w konferencji jest darmowy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres mailowy do 13 listopada br. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w konferencji.

Organizatorami wydarzenia są Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe w Poznaniu oraz Zakład Teorii Sportu Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.