Otrzymaliśmy ważną wiadomość z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu dotyczącą składania wniosków oraz części praktycznej.

Zapoznaj się!

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam kilka istotnych informacji dotyczących Legii Akademickiej:

1) Został ustalony tylko jeden termin szkolenia praktycznego studentów:

- moduł podstawowy od 8 sierpnia(lub ewentualnie 9 sierpnia) do 29 sierpnia (przysięga w dniu 29 sierpnia),

- moduł podoficerski od 30 sierpnia do 19 września,

- moduł specjalistyczny w specjalności wojskowej cyberbezpieczeństwa (dla wyselekcjonowanych ochotników) od 20 września do 26 września.

2) Szkolenie odbędzie się na bazie jednostek wojskowych, a nie jak to było dotychczas również w centrach szkolenia;

3) Studentów, którzy nie posiadają orzeczonej kategorii zdolności do służby wojskowej proszę kierować do właściwych wojskowych komend uzupełnień w celu wydania skierowania na badania.

4) Studenci, którzy zaliczyli część teoretyczną proszeni są o składanie wniosków o ćwiczenia wojskowe w ramach Legii Akademickiej do właściwych wojskowych komend uzupełnień. Można to realizować osobiście, listownie lub poprzez e-puap.

Jeśli student zdecyduje się złożyć wniosek przez e-puap powinien:

- zalogować się na epuap.gov.pl,

- wybrać katalog spraw/ bezpieczeństwo narodowe/ spełnienie powszechnego obowiązku obrony/ ochotnicze zgłoszenie na ćwiczenia wojskowe/ załatw sprawę, a następnie

- prawidłowo wypełnić formularz i dołączyć jako załącznik zeskanowany wniosek o ćwiczenia wojskowe do Legii Akademickiej.

Jeśli student jest zainteresowany tylko modułem podstawowym lub tylko modułem podoficerskim (w przypadku szeregowych rezerwy, którzy odbyli już jakąś formę służby) to wybiera z listy "ćwiczenia krótkotrwałe", a jeśli jest zainteresowany modułem podstawowym i podoficerskim jednocześnie to wybiera "ćwiczenia długotrwałe" i wysyła wniosek.

ppor. Szymon ANDRZEJEWSKI

Oficer Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu tel. 261 572 756