Kiedy w saunie nie wieje... nudą
Jak sprawić, by wizyta w saunie była formą relaksu i sposobem na miłe spędzenie czasu? O tym opowiadał w czwartek, 17 grudnia nasz wykładowca - dr Przemysław Kwarta. Podczas prezentacji "saunamistrz" zachęcał do regularnych kąpieli saunowych. - Ciepło otwiera pory skóry i oczyszcza, a kąpiel w saunie, po wysiłku fizycznym, np. joggingu czy treningu, przyśpiesza regenerację organizmu, podnosi odporność organizmu, łagodzi napięcia wynikające ze stresu - opowiadał dr Kwarta.
Uroczysta Promocja Doktorska
Zakończenie przewodu doktorskiego i obrona pracy doktorskiej kończą się uroczystym nadaniem przez Radę Wydziału stopnia doktora. W naszej Akademii ta wyjątkowa uroczystość odbywa się zgodnie z tradycją, raz w roku. Na tegorocznej Promocji, dyplom doktora otrzymają 24 osoby: 19 w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej i po raz pierwszy w historii AWF, 5 w dziedzinie nauk o zdrowiu.
Podczas uroczystości Osoby Promowane otrzymają z rąk swoich Promotorów dyplomy doktorskie oraz złożą uroczyste ślubowanie.
Do udziału w uroczystości, która odbędzie się 18 grudnia 2015r. o godz.11.00 w auli AWF serdecznie zapraszamy rodzinę, przyjaciół, osoby bliskie, pragnące towarzyszyć Promowanym, a także pracowników naszej uczelni.
Podczas uroczystości Osoby Promowane otrzymają z rąk swoich Promotorów dyplomy doktorskie oraz złożą uroczyste ślubowanie.
Do udziału w uroczystości, która odbędzie się 18 grudnia 2015r. o godz.11.00 w auli AWF serdecznie zapraszamy rodzinę, przyjaciół, osoby bliskie, pragnące towarzyszyć Promowanym, a także pracowników naszej uczelni.
Ponad 50 kg pierników rozdadzą studenci AWF
Po raz kolejny odbędzie się świąteczna akcja podczas której studenci I roku II stopnia kierunku Turystyka i rekreacja będą kolędować i częstować świątecznymi piernikami pracowników i studentów AWF na terenie naszego kampusu, a także Poznaniaków, którzy pojawią się w okolicach ulicy Królowej Jadwigi i dwóch restauracji należących do sieci Weranda Family.
AWF Poznań najchętniej wybieraną uczelnią wychowania fizycznego
Nasza Akademia była w tym roku najczęściej wybieraną, przez kandydatów na studia uczelnią wychowania fizycznego w Polsce! To oficjalne dane podsumowujące rekrutację na rok akademicki 2015/2016, przekazane na początku grudnia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu zajęła pierwsze miejsce osiągając wynik ponad 4,1 tys. zgłoszeń. Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych kandydatów na naszą uczelnię cieszyły się kierunki Dietetyka i Fizjoterapia.
Trendy w szkoleniu motorycznym
Jak podnieść poziom przygotowania fizycznego zawodnika zgodnie z nowoczesnymi trendami w szkoleniu motorycznym? O tym 17 grudnia o godz. 10 w auli AWF opowie przedstawiciel firmy, która zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnej aparatury badawczej w kontroli i programowaniu obciążeń treningowych w sporcie oraz profilaktyce urazów. Zapraszamy studentów i pracowników na otwarty wykład "Nowoczesne trendy w szkoleniu motorycznym”, którego organizatorem jest Zakład Teorii Sportu AWF w Poznaniu.
AWF i III LO podpisały umowę o współpracy
Zajęcia z zakresu m.in. chemii, biochemii, genetyki, anatomii, antropologii, neurobiologii, lekcje w laboratoriach oraz współpracę przy imprezach sportowych oferuje m.in. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu uczniom III Liceum Ogólnokształcącym im. świętego Jana Kantego w ramach umowy patronackiej, którą dzisiaj tj. 3 grudnia, podpisali przedstawiciele tych instytucji. Umowę o współpracy i patronacie Akademii nad klasami biologiczno-chemicznymi w III LO w Poznaniu podpisali, w siedzibie AWF, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji prof. dr hab. Jacek Lewandowski oraz dyrektor 3 LO Katarzyna Kordus. Koordynatorem z ramienia AWF będzie prof. Michał Bronikowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej.
Dr M. Wiernicka wojewódzkim konsultantem
dr Marzena Wiernicka - wykładowca naszej Uczelni, p.o. kierownika Zakładu Kinezyterapii dziś, tj. 1 grudnia, z rąk wicewojewody wielkopolskiego - Doroty Kinal, otrzymała powołanie na Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii. Jej kandydatura została zaakceptowana przez Ministra Zdrowia i konsultanta krajowego. Zainteresowania badawcze dr Wiernickiej to: zaburzenia mięśniowo-szkieletowe w różnych okresach ontogenezy, stabilność posturalna u dziewcząt z bocznym skrzywieniem kręgosłupa, dzieci szkolnych oraz osób starszych. Serdecznie gratulujemy!
Wspięli się po zwycięstwo
Członkowie Sekcji Wspinaczki AWF potwierdzili swoje wysokie umiejętności sportowe i po raz kolejny zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Akademickich Mistrzostw Wielkopolski we wspinaczce, które odbyły się 21 listopada 2015 r. Reprezentanci AWF wyprzedzili m.in. ekipy Politechniki i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.
Spektakl w wyjątkowej cenie

Wpływ umysłu na możliwości fizyczne
Prof. Dr Vassilis Klissouras, światowej sławy specjalista z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, który reprezentuje Uniwersytet w Atenach gościł w dniu dzisiejszym, 25 listopada na naszej Akademii, z wykładem "Epigenetic Perspective of Human Performance: The Power of the Mind" (Epigenetyczna perspektywa ludzkiej sprawności fizycznej: moc umysłu) w ramach wykładów otwartych organizowanych przez Akademicki Poznań. Podczas spotkania ze zgromadzonymi dydaktykami i studentami profesor podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, poruszając zagadnienie siły umysłu i jej wpływu na możliwości fizyczne.
Studentki AWF na podium

Srebrny medal podczas Pucharu Mistrzów w piłce plażowej, który odbył się na Wyspach Kanaryjskich zdobyła polska reprezentacja, którą w większości tworzą studentki i absolwentki naszej Akademii.
Siła umysłu, a możliwości fizyczne - wykład otwarty
Już 25 listopada br. w sali 025/026 w Budynku Dydaktycznym naszej Akademii wystąpi Prof. Dr Vassilis Klissouras, światowej sławy specjalista z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, który reprezentuje Uniwersytet w Atenach. Podczas wykładu "Epigenetic Perspective of Human Performance: The Power of the Mind" (Epigenetyczna perspektywa ludzkiej sprawności fizycznej: moc umysłu) profesor postara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób siła umysłu sportowca może wpływać na ekspresję genów warunkujących jego możliwości fizyczne.
Rekordowy listopad
Studenci naszej Akademii po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych. W miniony weekend Janek Szymański, łyżwiarz szybki, medalista Igrzysk Olimpijskich pobił rekord Polski na 3 km podczas zawodów w Calgary, a student Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim - Maciej Lepiato ustanowił na początku listopada w Katarze rekord świata w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 218 cm. Zdobył tym samym złoty medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych. Gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy pobicia kolejnych rekordów!
Trzeci tytuł doctora honoris causa dla profesora AWF

Apel Prezydium KRASP o przeciwstawianiu się nienawiści
Zapraszamy do zapoznania się z apelem o przeciwstawieniu się mowie nienawiści wystosowanym przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
[Treść apelu]
[Treść apelu]
Profesor Dworak doctorem Honoris causa

Inauguracja roku 2015/2016
Rektor AWF doktorem Honoris Causa
Podniebny lot pracownika AWF

Nowe miejsce praktyk studenckich
Dzisiaj, 21 września nasza Akademia podpisała porozumienie z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, dotyczące zajęć dydaktycznych, praktyk studenckich oraz działalności naukowo-badawczej Pracowników Uczelni, w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Pacjenci z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu będą mogli m.in. bezpłatnie korzystać z dodatkowej, profesjonalnej rehabilitacji. W imieniu Uczelni umowę podpisał Dziekan Wydziału WFSiR, prof. dr hab. Jacek Lewandowski.