1Najważniejsze wydarzenie, podczas którego kandydaci zdobyć mogą najwięcej informacji o Uczelni za nami. W minioną sobotę, 19 marca br. odbyły się Drzwi Otwarte online – „Ruszaj na AWF”. Dla kandydatów była to okazja do poznania opinii studentów o każdym kierunku i samej Uczelni, a także otrzymania informacji o zasadach naboru, zadania pytań. Dzięki transmisji internetowej udział wziąć mogli kandydaci z całej Polski.

Obecnych w sobotnie południe przywitał Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński. – Zachęcam Was bardzo do podjęcia studiów u nas. Przemawia za tym kilka argumentów: po pierwsze – jest to uczelnia o największym doświadczeniu branżowym w kraju, trzy lata temu obchodziliśmy stulecie. […] Po drugie mamy najlepsze branżowe laboratoria w Polsce. Na dziś w Poznaniu realizujemy 75 proc. naukowych projektów badawczych z zakresu fizjologii, wysiłku fizycznego, fizjoterapii przyznanych AWF-om w Polsce. AWF dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną – nie tylko w Poznaniu, ale też w Gorzowie Wlkp., Chycinie, Ustroniu Morskim – to kilka z wielu zalet, wymienionych przez Rektora.

Zainteresowani naszą Uczelnią zapoznali się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi naboru, m.in. z tym, na jakie kierunki nie ma egzaminów z pływania, jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, żeby starać się o przyjęcie na wybrany kierunek, przeliczeniach punktowych itp. Nie zabrakło pytań o przedmioty, praktyki, specjalizacje trenerskie oraz o współpracę z przyszłymi pracodawcami.

Rozmowy tego dnia ze studentami poprowadzili dr Wojciech Jarosz z Zakładu Biologii i Anatomii oraz dr Damian Jerszyński z Pracowni Pływania i Ratownictwa Wodnego. O rekrutacji opowiedziała mgr Magdalen Dankowska, specjalista ds. rekrutacji z Akademii.

Podczas spotkania była możliwość zadawania pytań poprzez czat. Kandydaci pytali, m.in. o możliwość realizowania dwóch kierunków jednocześnie, jak wyglądają egzaminy sprawnościowe i na jakich kierunkach są wymagane, w jaki sposób można się ubiegać o akademik oraz, czy Uczelnia w ramach kierunku fizjoterapia współpracuje z placówkami medycznymi. Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań publikujemy w osobnym dokumencie: [link]

Organizatorzy Drzwi Otwartych – Dział Marketingu i Karier – dziękują wszystkim Pracownikom i Studentom zaangażowanym w przygotowanie i obecnym na wydarzeniu.

2:10 Przywitanie uczestników przez JM Rektora, prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego
6:40 Rekrutacja okiem eksperta – czyli co trzeba wiedzieć o naborze
26:50 Wychowanie Fizyczne