awf start 2 1200x800 2022Jak co roku, zapraszamy maturzystów, kandydatów na studia do udziału w spotkaniu informacyjnym o AWF Poznań. Drzwi Otwarte online odbędą się 19 marca br., od godz. 12 na oficjalnym profilu Uczelni na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia.

Opowiemy o zasadach rekrutacji, m.in. o tym, na jakie kierunki nie ma egzaminów z pływania, jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, żeby starać się o przyjęcie na wybrany kierunek, jak przeliczyć uzyskane wyniki na maturze na punkty w rekrutacji.

Dzięki transmisji rozmów wykładowców ze studentami z różnych miejsc kampusu, kandydaci będą mogli zobaczyć teren kampusu Uczelni – w tym obiekty sportowe i dydaktyczne. O Wychowaniu Fizycznym rozmawiać będziemy na przykład z nowej sali, która powstała w miejsce tarasu w budynku hali sportowej, o Sporcie z siłowni, z kolei sala tańca będzie miejscem rozmów o kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej.

Uczelnia oferuje kierunki studiów związane ze zdrowym i aktywnym stylem życia, takie jak: Dietetyka, Fizjoterapia, Sport, Turystyka i Rekreacja, Taniec w Kulturze Fizycznej i Wychowanie Fizyczne oraz na drugim stopniu międzywydziałowy kierunek Neurobiologia.

Kandydaci dowiedzą się, jakie zajęcia są na poszczególnych kierunkach, jak wyglądają te sportowe, jakie są sekcje sportowe, jakie perspektywy zawodowe daje ukończenie danego kierunku. Mowa będzie też o możliwościach rozwoju swoich pasji w AWF – od uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Polski, wyjazdach na studia za granicę, obozach sportowych w Chycinie i w górach, po szanse na zdobycie specjalizacji trenerskich oraz instruktorskich czy udział w grupach i zespołach tanecznych. Prowadzący wyjaśnią też kwestię: Sport czy Wychowanie Fizyczne? Czym różnią się te kierunki i komu są dedykowane.

Na czacie uczestnicy będą mogli zadawać na bieżąco pytania, o to, co ich interesuje w związku ze studiowaniem w AWF.

HARMONOGRAM

12.00 Uroczyste powitanie uczestników
12.10 Rekrutacja okiem eksperta – czyli co trzeba wiedzieć o naborze
12.30 Wychowanie Fizyczne