Tancerka na scenie i poza nią – spotkanie dla studentów
W kolejnym spotkaniu z absolwentami nasi studenci spotkają się online z Katarzyną Łapaj – absolwentką kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, założycielką Konińskiego Teatru Tańca, instruktorką zespołu TOP DANCE MDK KONIN oraz Alchemia Dance Studio z Wrześni, reżyserką i choreografką. O twórczości, licznych projektach i sukcesach opowie w kontekście artystycznym i biznesowym. Spotkanie już dziś, tj. 27 listopada, o godz. 18.00 na platformie ZOOM. Zapraszamy!
Katarzyna Łapaj studia w naszej Akademii ukończyła w 2018 r., jest przedstawicielką pierwszego w historii Akademii rocznika absolwentów, który ukończył kierunek Taniec w Kulturze Fizycznej. Przeciera więc zawodowe szlaki artystom z dyplomem naszej Uczelni. Jak pokierowała swoją karierą?
Jest tancerką, reżyserką, choreografką, instruktorką w dwóch zespołach oraz współzałożycielką Konińskiego Teatru Tańca, który powstał w marcu 2019 r. Teatr podejmuje inicjatywy artystyczne i edukacyjne, które mają na celu promocję tańca. Jego przedstawiciele współpracując z instytucjami kultury chcą zbudować sieci ośrodków promujących sztukę tańca w różnych środowiskach poprzez prezentację spektakli, organizację warsztatów tańca, projekcje video, a także działania performatywne w przestrzeniach nie tylko teatralnych.
Katarzyna Łapaj jest reżyserką i choreografką spektaklu tanecznego „Oparcie” oraz autorką ruchu do etiud choreograficznych „Dwie Sztuki” i „Oj Ty rzeko”. Brała udział w spektaklach i projektach tanecznych takich jak m.in.: „Gdybym wiedział…” chor. Agnieszka Doberska, „Opowieść Wigilijna” chor. Janusz Orlik i Wiesława Wolna, „Composer” chor. Paulina Jaksim, „Wygnanie z raju” chor. Agnieszka Łapaj, „Tabu” chor. Dawid Pieróg. Jest także absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunku Choreografia i Teoria Tańca.
Warto wziąć udział w spotkaniu, by poznać charakter pracy w branży artystycznej, sposoby na podejmowanie współpracy z twórczymi i przedsiębiorczymi osobami, a przede wszystkim wskazówki, jak z sukcesem łączyć sztukę z biznesem. Spotykamy się online w piątek, tj. 27 listopada, o godz. 18.00.
Zapisy dostępne na stronie: link
Zachęcamy do udziału!