Zasady korzystania z zasobów elektronicznych
Użytkowanie zasobów elektronicznych, dostępnych zarówno w sieci uczelnianej, jak i zdalnie (przez serwer PROXY), wiąże się z przestrzeganiem warunków licencji i praw autorskich.
Uprawnieni użytkownicy mogą:
Zabrania się:
Uprawnieni użytkownicy mogą:
- przeszukiwać i przeglądać bazy i serwisy,
- drukować i kopiować wyszukane rekordy, artykuły lub fragmenty tekstów, wyłącznie do niekomercyjnych celów naukowo-badawczych i dydaktycznych oraz osobistych, w ilości zgodnej z rzeczywistymi potrzebami.
Zabrania się:
- automatycznego pobierania tekstów a także pobierania niewytłumaczalnie dużej liczby abstraktów lub artykułów oraz kompletnych zeszytów danego tytułu czasopisma,
- wykorzystywania skopiowanych danych do jakiejkolwiek wtórnej dystrybucji,
- publikacji fragmentów artykułów i ich przedruku w formie oryginalnej, czy to zmienionej, z pominięciem podania źródła i praw autorskich,
- udzielania osobom trzecim dostępu do zasobów elektronicznych, poprzez udostępnienie komputera (przy autoryzacji przez adres IP), czy poprzez udostępnienie loginu i hasła (przy autoryzacji zdalnej).
- Elsevier Science Direct
- Elsevier Scopus, Scival i Cell
- Science
- Springer i Nature
- Wiley
- Web of Science
określone są w wyciągach z umów licencyjnych na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN):
Bazy danych, czasopisma oraz książki elektroniczne - ich zawartość, łącznie z abstraktami chronione są prawem autorskim. Łamanie powyższych ustaleń licencyjnych może zakończyć się zablokowaniem dostępu zarówno dla użytkowników łamiących te ustalenia jak i dla całej Uczelni.
Kontakt: Justyna Andrzejczak - tel. 61 835-50-71, mail: