Komunikat

Użytkowniku, przeglądasz archiwalną wersję strony. Jej zawartość przedstawia stan na 07.03.2023 r.

Aktualna wersja witryny Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu znajduje się pod adresem: www.awf.poznan.pl
Program Erasmus+ to nie tylko wyjazdy na studia. W ramach tego programu można wyjechać również na praktyki umożliwiające zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń za granicą.
Na praktykę można wyjechać do przedsiębiorstwa zagranicznego lub  innej organizacji, a także do uczelni wyższej posiadającej Kartę ECHE (Erasmus Charter for Higher Education).
Instytucja, w której będą odbywać się praktyki, musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+.
Praktyk nie można odbywać w polskich placówkach dyplomatycznych za granicą, w instytucjach Unii Europejskiej oraz w  instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie unijnymi programami.

W ramach programu Erasmus+ mogą wyjeżdżać studenci i absolwenci. Absolwent aby wyjechać na praktykę musi być zrekrutowany na wyjazd  na ostatnim roku nauki, przed obroną pracy a praktyka musi się rozpocząć w ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów (obrony).
Minimalny okres pobytu na praktyce wynosi 2 miesiące.
Rekrutacja kandydatów na praktyki ma charakter ciągły i trwa do momentu wyczerpania środków.
Miejsca praktyki można szukać samodzielnie, można także skorzystać z propozycji otrzymanej w Sekcji Współpracy z Zagranicą.

Portale internetowe pomocne przy  wyszukiwaniu potencjalnych miejsc odbywania praktyk:
a) http://www.praxisnetwork.eu/ - może służyć jako wsparcie w poszukiwaniu przez studentów miejsc odbywania praktyk zagranicznych w Portugalii.

b) „JOE+” – the Job Offer Exchange platform;
Jest to inicjatywa sieci LEO-NET, znanej uczelniom, które były beneficjentami zakończonego już programu Leonardo da Vinci, a który jest kontynuowany jako program Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Więcej informacji – bezpośrednio na stronie JOE+ https://leonet.joeplus.org/en/

c) http://erasmusintern.org/  - portal umożliwia także poszukiwanie przez studenta praktyki dostosowanej do jego oczekiwań.
 
Praktyka może być obowiązkowa i będzie ona stanowiła integralną część programu studiów lub mieć charakter nieobowiązkowy i stwarzać możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i umiejętności.